Українці стали менше дивитись російські новини – дослідження

Дата: 01 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Щорічне опитування “Інтерньюз” засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ.

Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% відсотків з 27% у 2014 році. Перегляд російських інтернет-ЗМІ знизився з 44% у 2014-му до 27% у 2015 році.

Зазначено, що якщо зменшення популярності теленовин можна частково пояснити забороною трансляції російських каналів в Україні, то доступ до інтернет-ЗМІ не був обмежений.

Водночас, за даними дослідження, довіра до українських ЗМІ збільшується. Найбільше українці вимагають від медіа чесних та достовірних новин: 46% респондентів поставили ці стандарти на перше місце. Також українці критичніше ставляться до якості новин – порівняно з 2014 роком на 8% зменшилася кількість людей, що вважають теленовини об’єктивними.

Протягом останнього року на 8% зменшилася кількість тих, хто дивиться новини на національних каналах, і на 9% – тих, хто віддає перевагу регіональним. Користування  інтернетом для отримання новин зросло на 6% порівняно з минулим роком.

Опитування було проведене дослідницькою компанією InMind з вибіркою 4048 респондентів, що включає репрезентативну вибірку 300 осіб у 12 регіонах України – Київській, Львівській, Вінницькій, Полтавській, Сумській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: