Україна закликала держави ООН посилити тиск на РФ через катування українців

Дата: 27 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України закликало держави-члени ООН посилити тиск на Росію через тортури незаконно утримуваних українців.

Про це йдеться в заяві МЗС з нагоди Міжнародного дня підтримки жертв катувань, який відзначається 26 червня.

“Міністерство закордонних справ України в черговий раз привертає увагу міжнародного співтовариства до серйозних та системних порушень прав людини з боку Російської Федерації як держави-агресора, жертвами якої щоденно стають громадяни нашої держави на Сході України, а також в окупованій Автономній Республіці Крим”, – йдеться в повідомленні.

У МЗС зазначили, що, незважаючи на численні заклики України та міжнародної спільноти звільнити незаконно утримуваних українців, “російське керівництво продовжує використовувати громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави”.

“Закликаємо держави-члени ООН консолідувати зусилля для посилення тиску на Російську Федерацію та примусити її дотримуватись своїх міжнародно-правових зобов’язань, в тому числі й Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, та Європейську конвенцію про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню”, – заявили в МЗС.

Як відомо, звільнений у 2016 році з російської тюрми політв’язень Геннадій Афанасьєв розповів, що його катували, змушуючи свідчити проти режисера Олега Сенцова та антифашиста Олександра Кольченка. 

Представники ФСБ били його у боксерських рукавицях, душили за допомогою протигазу, заприскуючи в нього  аерозоль, що спричиняє блювання. Через тіло Геннадія Афанасьєва пропускали електричний струм, погрожували зварювальним пристроєм, коли він був голий, протягом двох діб позбавляли сну та води. Офіційні представники влади також переконували його в тому, що його мати знаходиться у сусідньому приміщенні і що до неї застосовують такі ж самі тортури.   

Правозахисники твердять, що тортур зазнав, зокрема й затриманий у серпні у Криму “диверсант” Євген Панов. Українська Гельсінська спілка з прав людини через Європейський суд з прав людини отримала російські документи, з яких випливає, що Євген Панов давав свідчення під тиском.

У листопаді українські та міжнародні правозахисники надіслали подання до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. У ньому вони наводять факти 7 вбивств, 15 насильницьких зникнень, 90 випадків незаконних утримань під вартою, 39 випадків катувань, інших форм нелюдського поводження та заволодіння державною або приватною власністю. 

За даними правозахисників на сьогодні 44 громадянина України утримується у тюрмах і СІЗО Росії та Криму з політичних мотивів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: