Україна за рік має подати в суд ООН усі докази злочинів Росії – МЗС

Дата: 13 Травня 2017
A+ A- Підписатися

До 12 червня 2018 року Україна має надати Міжнародному суду ООН меморандум з усіма доказами злочинів Росії з початку її агресії у 2014 році.

Про це повідомляє МЗС Україна.

Відомство повідомляє, що 12 травня в Гаазі відбулася нарада делегацій сторін у справі “Україна проти РФ” у Міжнародному суді ООН, на якій визначили графік подальших процедур у справі.“Україна має подати свій письмовий меморандум до 12 червня 2018 року, Російська Федерація свій контр-меморандум – до 12 липня 2019 року”, – йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства. 

В МЗС Росії тим часом повідомляють, що Росія зможе заявити свої попередні заперечення проти юрисдикції суду. У такому випадку розгляд справи по суті передуватиме окрема стадія процесу, на якій ці зауваження розглядатимуть.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна надіслала Міжнародному суду ООН позов проти Росії зі звинуваченням у порушенні конвенцій ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

6 березня відбувся перший день публічних слухань, під час якого Україна висловлювала свої аргументи. 7 березня в Гаазі відбувся другий день слухань, протягом якого російські сторона представила свої аргументи, більшість яких базувалися на брехні та фейках.

19 квітня Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходи за позовом “Україна проти РФ” для захисту національних меншин в Криму.

Серед іншого, суд зобов’язав РФ: 

утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу;

забезпечити поновлення освіти українською.

Запобіжні заходи мають допомогти захистити людей у Криму та на Донбасі від погіршення ситуації.

Російська влада заперечує звинувачення у причетності до конфлікту на сході України та називає законною анексію Криму.

У Міністерстві закордонних справ Росії пообіцяли, що вона використає “доступні засоби правового захисту” у зв’язку з позовом України до Міжнародного суду ООН.

Раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що громадські організації кримських татар можуть діяти в Росії без будь-яких обмежень, якщо мова йде не про екстремістські прояви. 

Щодо звинувачень проти Росії у фінансуванні тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter