УГСПЛ закликає владу розробити механізм компенсації для громадян, які втратили майно на Донбасі

Дата: 30 Січня 2018
A+ A- Підписатися

В Українській Гельсінській спілці з прав людини закликають українську владу розробити механізм компенсації громадянам, що втратили майно внаслідок бойових дій на Донбасі.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

У розумінні міжнародного права Україна має забезпечити компенсаторний механізм забезпечення прав – відшкодувати громадянам збитки від пошкодження або втрати майна внаслідок проведення АТО, зазначила адвокатка Центру стратегічних справ УГСПЛ Юлія Науменко.

“В України є декілька шляхів вирішення ситуації. Перший – розробити і ввести в дію механізм відшкодування громадянам збитків за знищене майно. Другий – передбачити судовий порядок розгляду таких справ, забезпечити законодавче врегулювання цього питання. Третій варіант – самоусунутися від відповідальності, поклавши її на Росію”, – зазначила адвокат.

Водночас Юлія Науменко зауважила, що, “аналізуючи поточну ситуацію, можна сказати, що нині держава обрала третій варіант”. “Але якщо до розгляду скарг громадян в ЄСПЛ не буде розроблено компенсаторний механізм, існує ймовірність, що державу зобов’яжуть просто відшкодовувати збитки. Ми закликаємо розробити такий механізм, і ми готові взяти участь у процесі”, – наголосила вона.

Адвокатка зауважила, що на сьогодні в Європейському суді з прав людини зареєстровані близько 40 звернень українців, що втратили майно в зоні АТО. Держава Україна також звернулася до міжнародних судів щодо відшкодування збитків від втрати державної власності внаслідок анексії Криму та російської агресії на Донбасі.

Раніше моніторингова місія ООН з прав людини в Україні рекомендувала Кабміну розробити механізм компенсації збитків, яких зазнали місцеві мешканці через конфлікт на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: