Угорщина відкличе підпис під Римським статутом МКС
Уряд Угорщини вирішив припинити членство у Міжнародному кримінальному суді.
Про це розповів керівник апарату угорського прем’єра Гергей Гуяш.

Для виходу Угорщини необхідно письмове повідомлення Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, яке набуде чинності лише через рік. Також потрібне рішення Національної асамблеї, тому що парламент теж брав участь у ратифікації статуту.
Угорщина підписала Римський статут у 1999 році та ратифікувала його у 2001 році. Якщо країна перестане буди членом МКС, то стане єдиним таким членом ЄС.
Угорські посадовці кажуть, що країна була “в унікальній ситуації, оскільки на відміну від інших держав-членів МКС парламент ніколи не оприлюднював статут суду, тому він не є частиною національного законодавства”.
Рішення про вихід ухвалили через те, що МКС нібито став “політичним органом”. У цьому контексті згадали про винесення ордера на арешт прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху. Останній приїхав до країни незадовго до того, як уряд повідомив про плани виходу з МКС.
Угорщина мала б арештувати Нетаньяху, втім, країна не перша, де відмовляються це зробити.
Нагадаємо, на початку поточного року Україна офіційно стала повноправною учасницею Римського статуту МКС.
Римський статут – це установчий договір Міжнародного кримінального суду, що спрямований на захист людей від геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів і злочину агресії.
Україна довго відмовлялась ратифікувати статут попри заклики правозахисників, активістів та правників. У 2014-му та 2015 році парламент лише ухвалив дві заяви про визнання юрисдикції МКС. Ратифікація була зобов’язанням України, закріпленим в Угоді про Асоціацію з ЄС.