У жовтні в Україні десять разів атакували журналістів – ІМІ

Дата: 05 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У жовтні ІМІ зафіксував в Україні 12 порушень прав журналістів у семи регіонах країни. З них десять випадків – це фізична агресія щодо журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільшу кількість порушень у жовтні експерти ІМІ зафіксували в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – вісім (у вересні – п’ять, у серпні – чотири).

Журналістів не пускали на нараду міського голови, блокували переміщення, виривали мікрофон, заважали поставити запитання інтерв’юеру, обливали невідомою речовиною, забороняли знімати, кидалися з кулаками, пробували спілкуватись, підходячи з ножем.

Далі за кількістю порушень ідуть погрози журналістам – два випадки, ця кількість незначно зросла в порівнянні з вереснем, коли був зафіксований один такий випадок.

Найбільше випадків порушень прав журналістів зафіксовано в Києві – п’ять, два – на Львівщині та по одному випадку – на Донеччині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Хмельниччині та в Чернівцях.

Порушували цього місяця право журналістів на професію приватні особи, представники місцевої влади, народні депутати, правоохоронці та інші.

Також у жовтні було зафіксовано по одному випадку кібератаки та політичного тиску.

Увагу експертів ІМІ привернув випадок кібератаки, який раніше не застосовували до журналістів. Зокрема, невідомі особи масово розсилали фішингові електронні листи від імені Михайла Ткача, журналіста-розслідувача програми “Схеми: корупція в деталях”. Так, про листи з підробленої електронної адреси журналіста повідомили десятки людей, серед яких пересічні громадяни, народні депутати, судді, політики й чиновники, Facebook-друзі Михайла та колеги журналіста.

Крім того, ІМІ звертає увагу на стресові умови, в яких журналістам доводиться працювати. Зокрема, у Хмельницькому невідомий чоловік з ножем перешкоджав роботі місцевої журналістки Лариси Світловської, яка знімала сюжет для одного з центральних телеканалів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 80 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 27 випадків погроз, 15 випадків обмеження доступу до інформації та 14 випадків кібератак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: