У вівторок парламент спробує узаконити відкрите голосування за обрання Омбудсмана

Дата: 11 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада збирається проголосувати у другому читанні за законопроект про Конституційний Суд України (6427-д). У документі заклали норму про відкрите голосування за Омбудсмана.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Правозахисного порядку денного.

Правозахисники дивуються такій нормі і називають такий крок шулерством.

“Якщо законопроект ухвалять в чинній редакції, то Уповноважений Верховної Ради з прав людини буде обиратися не таємним, а відкритим голосуванням. Це значно спростить головам фракцій контроль за народними депутатами, які мають голосувати так “як партія сказала” після проведення політичних торгів за цю посаду”, – йдеться у повідомленні правозахисників.

Депутатка від БПП Ірина Суслова закликала колег підтримати напрацьовані народними депутатами поправки, які покликані виключити з тексту одіозну норму про зміну процедури обрання Омбудсмена.

За її словами відкрите голосування загрожує країні цілим “букетом” негативних наслідків.

Ірина Суслова, народна депутатка від БПП

“В разі зміни процедури обрання Уповноваженого нас чекає міжнародний скандал, оскільки діюча процедура схвалена ООН. Відкрите голосування за Омбудсмана перетворить Уповноваженого на виключно політичну фігуру, зробить цю інституцію іграшкою в руках політиків. Політизація посади Омбудсмана суттєво послабить позиції України на міжнародному рівні”, – наголошує вона.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмана, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

6 червня питання про обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в парламенті не розглядалось, оскільки кандидатів не встигло перевірити НАЗК.

9 червня Громадська організація Реанімаційний пакет реформ закликала Верховну Раду розпочати нову процедуру обрання Уповноваженого з прав людини, оскільки після 6 червня голосування народними депутатами за кандидатури Уповноваженого буде порушенням статті 6 Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини”. Адже документ чітко передбачає, що голосування має відбутися протягом 20 днів з початку процедури.

У червні парламентський комітет з прав людини закликав голову парламенту Андрія Парубія розглянути можливість створення Конкурсної (консультативної) комісії за участі представників правозахисних організацій з проведення відбору кандидатів на посаду Уповноваженого ВРУ з прав людини та прийняття відповідного рішення шляхом досягнення широкого консенсусу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: