У Верховній Раді хочуть позначати поліцейських та нацгвардійців довічними номерами

Дата: 07 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада 8 грудня розгляне в першому читанні два законопроекти №5700 і №5701, які зобов’яжуть надавати поліцейським і нацгвардійцям довічні номери, які легко побачити на відстані.

Про це повідомив у Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

“На порядку денному завтрашнього засідання парламенту з’явилися законопроекти про ідентифікацію співробітників Національної поліції і Національної гвардії України”, – пише він. За словами Найєма, з відповідною законодавчою ініціативою більше року тому до парламенту звернувся депутат з фракції “Батьківщина” Ігор Луценко.

Її мета – уникнути ситуації, що склалася під час розслідування злочинів Майдану, коли неможливо ідентифікувати співробітників міліції, які били активістів. “Ми не могли добитися покарання для конкретних співробітників, оскільки весь особовий склад тоді йшов в атаку або в масках, або з опущеними тонованими забралами”, – зауважує Найєм.

Він розповів, що нові закони пропонують закріплювати індивідуальний номер за кожним співробітником Нацполіції і Нацгвардії та зберігати за ним протягом всього періоду служби. Крім того, пропонується вказувати номер в службовому посвідчення й жетоні силовиків таким чином, щоб його можна було розпізнати на відстані.

Також в законопроектах зазначено, що всі індивідуальні номери поліцейських і нацгвардійців мають зберігатися в єдиній базі даних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: