У вересні в Україні почастішали напади на журналістів – ІМІ

Дата: 11 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У вересні ІМІ зафіксував різке зростання побиттів журналістів – шість випадків, у той час як у серпні експерти таких випадків не зафіксували.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації.

Нагадаємо, що найбільшу кількість побиттів ІМІ зафіксував з початку року в липні – сім випадків (у червні – один, у травні – шість, у квітні – один, у березні – п’ять, у лютому – два). Далі за кількістю порушень іде перешкоджання журналістам – п’ять випадків, ця кількість майже не змінилась у порівнянні із серпнем, коли було зафіксовано чотири таких випадки.

Загалом у вересні ІМІ зафіксував в Україні 21 випадок порушення свободи слова та прав журналістів у восьми регіонах. З них 13 випадків – це фізична агресія щодо журналістів.

Найбільше випадків сталося в Києві (сім), чотири – на Миколаївщині, по два випадки – на Одещині, Дніпропетровщині, Житомирщині та Рівненщині, в інших регіонах – по одному випадку.

Агресорами та порушниками у вересні переважно були приватні особи, місцева влада та правоохоронці.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували три випадки обмеження доступу до інформації, два випадки юридичного тиску та по одному випадку погроз, пошкодження майна журналістів, політичного тиску, стеження за журналістами та кібератаки.

Таким чином, з початку року Інститут масової інформації зафіксував 72 випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 25 випадків погроз та 15 випадків обмеження доступу до інформації.

Уперше з початку року ІМІ зафіксував порушення таємниці джерел журналістів. Зокрема, йдеться про випадки отримання доступу Генпрокуратурою через суд до даних з телефонів журналісток Наталії Седлецької та Христини Бердинських.

Нападів цього місяця зазнали журналісти центральних телеканалів “112 Україна”, NewsOne, ICTV, а також місцевих видань.

Доступ журналістам до публічної інформації обмежувала місцева влада, представники комунального підприємства та Генеральна прокуратура.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: