У справі Панова допитали двох свідків, один із яких його ніколи не бачив
У “Верховному суді” окупованого Криму 27 квітня допитали двох свідків звинувачення у справі українця Євгена Панова.
Про це повідомляє Громадське радіо.
Перший свідок – заступник начальника керченської “Морської дирекції”. Він розповів, що “Морська дирекція” – важливий транспортний вузол, і “якби сталося щось схоже на диверсію, то могли бути серйозні наслідки”. Свідок повідомив, що Євгенія Панова він не знає і раніше не бачив.
Другий свідок – понятий, який брав участь в огляді автомобіля Панова. За словами адвоката Сергія Легостова, свідок плутався, пояснюючи, як він потрапив в Армянськ із Сімферополя. За словами свідка, він приїхав в Армянськ зустрічати родичів з України. Він перебував біля КПП, коли о шостій годині ранку його запросили співробітники ФСБ взяти участь як понятий. Як виглядав співробітник ФСБ, свідок не пам’ятає.
Судове засідання пройшло, як і всі попередні, у закритому режимі. Це вже п’яте засідання у цій справі. За цей час допитали 21 свідка захисту.
Наступні судові засідання призначені на 4 і 5 травня.
Раніше адвокат Сергій Легостов заявляв, що суд квапить судове слідство. На його думку, таким чином суд хоче прискорити винесення обвинувального рішення і вивезти Євгена на територію Російської Федерації.
Як повідомлялося, суд спробував узяти підписку про нерозголошення відомостей, які нібито становлять державну таємницю, у адвоката Євгена Панова Дмитра Дінзе.
У лютому брат Євгена Панова Ігор Котелянець розповів, що російські силовики в Криму примушують обвинуваченого піти на угоду зі слідством. Панов відмовився від угоди.
У серпні 2016 року ФСБ Росії затримала в окупованому Криму групу “українських диверсантів”, які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО “Лефортово”, пізніше – повернули до Криму.
Російські спецслужби заявляють, що затримані Євген Панов і Андрій Захтей були членами “групи диверсантів”, яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова. Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і назвала їх провокацією російських спецслужб.
Раніше повідомлялося, що Захтей підписав досудову угоду зі слідством. 16 лютого підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив Захтея до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів (близько 105 тисяч гривень).