У “справах Майдану” слідству перешкоджають, зокрема, й керівництво ГПУ – Горбатюк

Дата: 29 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Слідство у “справі Майдану” повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні, у тому числі й від керівництва Генпрокуратури.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” сказав начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк

 Горбатюк: “Луценко не реагує на скарги про головного військового прокурора Матіоса”

“Слідство повсякчас стикається з перешкодами у розслідуванні цих справ, ці перешкоди надходять, у тому числі, і від керівництва Генпрокуратури, зокрема і від Матіоса (головний військовий прокурор України Анатолій Матіос – ред.). З цього приводу я неодноразово надавав Генпрокурору письмові скарги з приводу того, у чому полягають ці порушення. Але, на жаль, реагування немає”, – заявив він.

Зокрема, Сергій Горбатюк згадав про розслідування економічних справ.

“Була нарада, на якій жодного обговорення розслідування економічних справ не відбувалося, було складено протокол, після чого цей протокол потрапляє до Матіоса, в нього вносяться завідомо неправдиві дані про те, що слідство неефективне, і справи забираються”, – розповів Горбатюк.

“Ще один випадок – розслідування вбивств 19 лютого у Хмельницькому. Впродовж 2,5 років військова прокуратура це розслідувала, оскільки підозрювалися працівники СБУ, врешті-решт дійшли висновку, що “майданівці” самі себе перестріляли”, – зазначив він.

“Наш департамент був змушений забрати собі це провадження і фактично починати розслідування “з нуля””, – додав він.

За його словами, зараз складені до десяти рапортів з приводу незаконних дій Матіоса, “але реагування немає”.

“Впродовж останнього року я дію у законний спосіб. Але якщо реакції й далі не буде – є Вища рада правосуддя, куди можна звертатися, або якщо є ознаки якихось кримінальних правопорушень – в інший правоохоронний орган. Бо це порушення, на які треба реагувати”, – сказав начальник управління спецрозслідувань ГПУ.

Він зауважив, що результати у розслідуванні справ Майдану “є і досить вагомі, робота триває”. Наразі про підозру у “справах Майдану” повідомлено понад 350 особам, обвинувальні акти щодо понад 230 осіб спрямовано до суду, і вже є понад 35 вироків. 

Раніше адвокати Небесної сотні розповіли, що гальмує переслідування винних у злочинах Євромайдану.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: