У Росії заявили, що годуватимуть Сенцова примусово, якщо його життю загрожуватиме небезпека

Дата: 21 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Олега Сенцова, який сьогодні голодує вже 100 днів, почнуть годувати примусово, якщо відмова від їжі загрожуватиме його життю.

Про це заявив відповідальний секретар громадської наглядової комісії Москви Іван Мельников, передає російський “Інтерфакс”.

“100 днів голодування – це дуже важко. Він, звичайно, повинен вживати суміші, інакше би вже помер. У Федеральній службі виконання покарань є свій регламент. І якщо його життю буде загрожувати небезпека, то його годуватимуть примусово”, – сказав Мельников.

Він також заявив, що не вважає голодування ефективним способом відстоювання своїх прав. “Але треба розуміти, що Сенцов у цьому випадку йде на принцип”, – сказав секретар ГНК.

Раніше керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров заявив, що примусове годування не можна назвати рятівним рішенням для Сенцова, адже така процедура прирівнюється Європейським судом до тортур.

Олег Сенцов був засуджений у Росії в серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безтермінове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, що покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Нагадаємо, сьогодні в Києві під посольством Російської Федерації пройшла акція солідарності із політв’язнем Олегом Сенцовим.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: