У Росії відмовляються обстежувати Павла Гриба попри вимоги ЄСПЛ – батько

Дата: 21 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону проігнорував заяву політв’язня Павла Гриба про погане самопочуття і не переніс засідання, як просив українець.

Про це повідомив батько політв’язня Ігор Гриб у Facebook.

“Павло повідомив про побиття при затриманні, про те, як його душили викрадачі, як знущались та вибивали покази. Та реакція суду нульова. Вимога Європейського суду з прав людини провести додаткові фахові обстеження і надати про це матеріали до 2 січня 2019 року НЕ виконана”, – наголосив він.

Наступні судові засідання заплановані на 24–25 січня. “Павло дуже просить бути на них присутніми українських журналістів”, – додав Ігор Гриб.

Нагадаємо, 24 грудня суд відмовив захисту Павла Гриба у зміні запобіжного заходу на домашній арешт попри суттєве погіршення його стану здоров’я.

Раніше адвокатка Марина Дубровіна повідомляла, що Павло Гриб практично осліп в ув’язненні. Також батько політв’язня писав, що у Павла прогресує портальна гіпертензія, спленомегалія і гіперспленізм (збільшення розміру селезінки), з’явився цироз печінки і знизилася згортальна функція крові.

Павло Гриб – 20-річний український блогер та син екс-офіцера Держприкордонслужби України. У серпні 2017 року він зник у білоруському Гомелі. Пізніше його знайшли в СІЗО в російському Краснодарі. Російські силовики обвинуватили хлопця в підбурюванні до підриву школи, яке буцімто виявили в його спілкуванні з онлайн-подругою. Йому інкримінують скоєння злочину за статтею про тероризм.

Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця.

Адвокатка Павла Гриба в Україні Євгенія Закревська повідомила, що Європейський суд з прав людини вимагає від Росії доступу українських лікарів до хлопця, щоб оцінити стан його здоров’я. За повідомленням батьків, 19-річний Павло Гриб через інвалідність має постійно вживати підтримувальні препарати.

За словами родичів, у Павла Гриба портальна гіпертензія – синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу і шлунку, асцитом, печінковою недостатністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter