У Росії пропонують вважати критику “кримського референдуму” екстремізмом

Дата: 19 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін пропонує запровадити кримінальну відповідальність за заперечення результатів “референдуму” у Криму 2014 року.

Про це він написав у статті російському виданню “Коммерсант“.

Бастрикін зробив таку пропозицію в контексті викладу “методів боротьби з екстремізмом в Росії”.

“Робляться спроби сформувати антиросійські настрої, шляхом фальсифікації відомостей про історичні факти і спотворення трактування сучасних подій поставити під сумнів результати референдуму про приєднання Криму до Російської Федерації”, – пише він.

“З урахуванням місця цього акту в системі ієрархії ціннісних орієнтацій російської держави і суспільства, безумовно, необхідна його особливий правовий захист, зокрема засобами кримінально-правового впливу”, – додав він.

У той же час Бастрикін зазначає, що “встановлення кримінальної відповідальності за заперечення або фальсифікацію мають особливе значення для держави і суспільства історичних подій є поширеною практикою”.

“З урахуванням викладеного представляється необхідним доповнити поняття екстремістської діяльності, що міститься в федеральному законі “Про протидію екстремістській діяльності”, таким проявом, як заперечення підсумків всенародного референдуму”, – пише він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: