У Росії повідомили, що політв’язень Клих перебуває під наглядом психіатра

Дата: 02 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Ув’язнений у Росії українець Станіслав Клих перебуває під наглядом лікаря-психіатра й отримує лікування у філіалі психіатричної лікарні.

Про це повідомляє українська Омбудсман Людмила Денісова з посиланням на дані, які їй надала російська колега Тетяна Москалькова.

Водночас, за інформацією Москалькової, ніяких інших додаткових обстежень “йому не проводитимуть, бо він не потребує їх” і перебуває в задовільному стані.

“У грудні Станіслав Клих написав відкритий лист, у якому повідомив про свій критичний стан здоров’я – можливу гангрену й підозру на рак. І я знову терміново звернулася до Тетяни Москалькової і Михайла Федотова”, – повідомила Омбудсман.

Нагадаємо, 17 грудня Станіслав Клих повідомив про проблеми зі здоров’ям і про те, що думає оголосити повне голодування.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили в злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Аби домогтися від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22 з половиною років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter