У райвідділі та ізоляторі на Черкащині не створено належних умов

Дата: 02 Червня 2015
A+ A- Підписатися

В ізоляторі не працює бойлер, постільна білизна потребує заміни. У райвідділі також відсутні кімнати для затриманих та доставлених, не працює відеоспостереження.

Як повідомляє офіційний сайт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів, моніторингова група національного превентивного механізму, до складу якої увійшли регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Володимир Батчаєв та представник громадської організації “Орден правди” Петро Євтушенко, відвідала Кам’янський РВ УМВС України в Черкаській області та ізолятор тимчасового тримання при вказаному підрозділі.

В результаті було виявлено недоліки у забезпеченні належних умов перебування затриманих та у превенції порушень прав громадян у райвідділі.

Зокрема, в ізоляторі тимчасового тримання через несправність бойлеру для підігріву води не було можливості приймати душ, постільна білизна і частина матраців перебуває у зношеному стані та потребує невідкладної заміни, не створений резерв постільної білизни та одягу. Лінія встановленого у прогулянковому дворику спецустанови “телефону довіри” виведена на чергову частину Кам’янського РВ УМВС, зв’язатися з черговою частиною обласного управління неможливо.

Не працює система штучного вентилювання приміщень, санвузли перебувають у незадовільному санітарному стані. 

Виявлено також порушення у веденні службової документації.

Зокрема, у книзі обліку осіб, що утримуються в ІТТ, не зазначається дата і час затримання особи, а у Журналі надання медичної допомоги особам, які тримаються в ІТТ, часто вказується лише час прибуття медиків до утриманого без зазначення часу виклику бригади “швидкої допомоги“, – йдеться у повідомленні. 

В райвідділі також відсутні кімнати для затриманих та доставлених, кімната для проведення слідчих дій, приміщення для роботи з доставленими, зручна для відвідувачів кімната для прийому громадян.

Вхід до підрозділу дільничних інспекторів міліції, який розташований в окремій будівлі, не контролюється за допомогою відеокамер, що створює небезпеку умисного приховування дільничними фактів доставляння громадян.

Повний перелік виявлених недоліків у забезпеченні дотримання прав людини в Кам’янському РВ УМВС та ізоляторі тимчасового тримання буде спрямовано до МВС України разом з рекомендаціями щодо їх усунення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: