У Польщі замість аборту після зґвалтування пропонують давати 1 тис. дол за дитину

Дата: 04 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У правлячій партії Польщі “Право і справедливість” запропонували виплачувати 4 тисячі злотих не тільки жінкам, які народять хвору дитину, а й тим, хто народить у результаті зґвалтування.

Таку пропозицію під час обговорення у сеймовій комісії висунув депутат ПіС Пьотр Ущинський, пише Європейська правда з посиланням на газету Wyborcza.

Депутат висловив побажання, щоб відповідну поправку внесли до проекту.

Більшість депутатів не стали висловлюватися щодо цієї пропозиції. Лише депутат від опозиційної “Громадянської платформи” не змогла приховати обурення: “Пропозиція доповнити закон нормою про вагітність від зґвалтування підіймає мої найдалекосяжніші занепокоєння і тривоги. Думаю, таким чином можна уявити сценарій, коли згвалтована батьком дівчинка народить за 4 тисячі злотих. Це жахлива перспектива”.

Нагадаємо, на сьогодні в Польщі аборти дозволені лише у трьох випадках: якщо вагітність виникла внаслідок зґвалтування, якщо вагітність є загрозою життю матері, якщо плід має тяжкі вади розвитку.

23 вересня у Польському сеймі обговорювався проект закону, що скасовує ці виключення і впроваджує цілковиту заборону абортів. Таку пропозицію представив комітет законодавчої ініціативи “Стоп аборт” (“Stop Aborcji”). Вона передбачала впровадження повної заборони на аборти і кримінальну відповідальність для тих, хто спричинить смерть ненародженої дитини.

Депутати не підтримали законопроект про повну заборону абортів у цілому, проголосувавши за його доопрацювання та залучення Комісії справедливості й прав людини.

У відповідь на потенційну заборону абортів у Польщі із можливою кримінальною відповідальністю за переривання вагітності, на Facebook почав поширюватися флешмоб із хештегами #czarnyprotest, #чорнийпротест, #blackprotest. Висловити свою позицію щодо свідомого переривання вагітності вирішили не тільки мешканці Польщі, а й українські користувачі соцмереж.

6 жовтня Сейм Польщі відхилив проект закону, який мав запровадити повну заборону на аборти.

Пізніше виникла пропозиція від уряду Польщі платити матерям разову допомогу на загальну суму 1 тис. доларів (4 тис. злотих) у разі народження дитини із порушеннями розвитку.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: