У Польщі організацію звинуватили у торгівлі зброєю через подаровані Україні бронежилети
У Польщі в організацію до громадської фундації “Відкритий діалог” прийшла митно-податкова перевірка, під час якої вилучають документи. Приводом стала нібито незадекларована “торгівля зброєю”.
Про це повідомила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук на своїй сторінці у Фейсбук.
За її словами, фундація “Відкритий діалог” є партнером Центру громадянських свобод і на початку російської агресії передавала українцям бронежилети в якості благодійної допомоги.
“Прямо зараз до наших партнерів Фундації “Відкритий діалог” прийшла митно-податкова перевірка. Оглядають приміщення, вилучають документи. Як вдалося з’ясувати, приводом стала нібито незадекларована “торгівля зброєю”. Саме так податківці назвали безкоштовну допомогу організації, що на початку російської збройної агресії за зібрані пожертви поляків передавала до України бронежилети”, – пише Матвійчук.
Вона також заявляє, що до цього проти фундації “Відкритий діалог” та ряду інших організацій у Польщі була розпочата дискредитаційна кампанія в польських урядових ЗМІ за їх активну підтримку масових громадських протестів проти контролю судової влади.
Про тиск на польські неурядові організації з боку влади йдеться також у відкритій заяві Центру громадянських свобод.
В ЦГС зазначають, що після початку масових протестів в Україні “Відкритий діалог” одною з перших прийшла на допомогу ініціативі Євромайдан SOS, а після окупації Криму Росією та початку гібридної війни на Донбасі – підтримала кампанію LetMyPeopleGo на захист ув’язнених за політичними мотивами в російських тюрмах громадян України.
“На даний час вони є одними із найвідданіших адвокатів “в’язнів Кремля” на міжнародній арені та послідовно просувають питання розширення санкцій проти Російської Федерації в ЄС та США”, – наголошується в заяві.
У ЦГС здивовані повідомленнями в окремих польських урядових засобах масової інформації про нібито зв’язки Фундації “Відкритий діалог” із російськими спецслужбами.
“Виглядає на те, що такого роду публікації є помстою за активну позицію організації та її участь у масових громадських протестах у Польщі. Саме для цього, на нашу думку, була використана ганебна технологія маркування незгодних як “агентів Кремля””, – зазначають у ЦГС.
В організації повідомляють, що аналогічного тиску за участь в масових громадських протестах зазнають й ряд інших громадських організацій Польщі.
“Ми усі пам’ятаємо, які суспільні зміни відбулися після тривалої кампанії дискредитації громадських організацій в самій Російській Федерації. Тому вважаємо появу такого роду публікацій тривожним дзвіночком для Польщі, яка на пострадянському просторі, і особливо для України, вже тривалий час є зразком демократичної трансформації країни”, – підсумовують у заяві.