У ПАРЄ схвалили резолюцію, яка може повернути Росію до Ради Європи
Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив резолюцію, що може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар’єв.
Він зазначив, що якщо резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкції залишиться, але в урізаному варіанті.
“Це поганий варіант, який ускладнює санкційну процедуру, але повністю її не ліквідує, як того вимагали росіяни. Ми були проти, але багато з тих, хто голосували за резолюцію, казали, що, може, росіяни приймуть запропонований компроміс, бо “треба їх нарешті почати критикувати в обличчя, адже вони не змінюються”. Наївна позиція, м‘яко кажучи“, – написав він.
Ар’єв наголосив, що його обурював аргумент щодо необхідності зберегти доступ 140 мільйонів росіян до Європейського суду з прав людини.
“За цей доступ українці платять і свободою, і життям. Крім того, жодного сигналу від відовідальних за закордонні справи у Зеленського так в ПАРЄ і не надійшло. Звернення громадських організацій, правозахисників, родичів заручників і моряків комітет наразі проігнорував. Будемо працювати на те, щоб переконати асамблею не стріляти собі в ногу. Переконувати тими силами, які є: парламентарі, дипломати, ГО, журналісти. Приєднуйтесь теж. У нас три тижні”, – зауважив голова делегації.
Як відомо, наприкінці травня активісти з групи Save Oleg Sentsov пропонували усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова і закликати членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України. Проте згодом понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі ухвалили рішення, яким відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.
Із закликом не допустити повернення Росії до ПАРЄ виступали й правозахисники.
Нагадаємо, що у 2014 році після незаконної анексії Криму Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.