У новій резолюції ООН щодо Криму вперше перелічать імена в’язнів Кремля

Дата: 15 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У цьогорічній резолюції ООН  щодо ситуації в Криму вперше перелічать імена українців, яких незаконно утримує Росія.

Про це йдеться в статті заступника голови МЗС України Сергія Кислиці на “Українській правді”.

Резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)” в четвер розглядатиме профільний Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН. Остаточне ж її затвердження відбудеться в грудні на пленарному засіданні Генасамблеї.

“Минулий рік підкреслив проблему політв’язнів, зробив її наднагальною. Не лише Україна, а й світ прагне врятувати бранців Кремля, тому ця резолюція також – про конкретних людей із конкретними історіями, і в цьому її унікальність навіть для Організації Об’єднаних Націй”, – наголосив дипломат.

Зокрема, за словами Кислиці, документ згадує Олега Сенцова, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку, які на знак протесту проти російського свавілля були змушені оголошувати голодування.

Дипломат пригадав лише два подібних випадки, коли в резолюціях ООН засуджували переслідування конкретних осіб, уточнивши, що йдеться про лідера боротьби з апартеїдом Нельсона Манделу та м’янмарську опозиціонерку Аун Сан Су Чжи.

Документ також закликає Росію надати міжнародним експертам з Європейського комітету з питань запобігання катуванням та Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також українським консульським посадовим особам інформацію про стан здоров’я і умови утримання та доступ до ув’язнених українців.

Раніше перша заступниця міністра інформаційної політики, членкиня української делегації в ООН Еміне Джеппар повідомила, що до співавторства спеціальної резолюції ООН щодо окупованого Криму приєдналися 35 країн.

19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН остаточно ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

У результаті голосування 70 країн виступили за ухвалення документа, 26 – проти і 76 утрималися. Проти резолюції виступили Білорусь, Вірменія, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською та кримськотатарською мовами на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter