У місцях несвободи на Донеччині порушують права людини
Співробітники секретаріату Омбудсмана з представником Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павлом Лисянським виявили низку порушень у пенітенціарних закладах Донецької області.
Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.
Умови тримання перевіряли в чотирьох місцях несвободи: Ізоляторі тимчасового тримання (Бахмут), Бахмутській установі відбування покарань (№ 6), Торецькій виправній колонії (№ 2) та Селидівській виправній колонії (№ 82).
Під час візиту до ІТТ моніторингова група більше десяти хвилин не могла потрапити до приміщення – нібито був відсутній черговий. Жодного затриманого в ізоляторі не було. У процесі візиту були виявлені грубі порушення зберігання ліків. Нижнє відділення сейфу, де зберігаються аптечки для надання термінової медичної допомоги з метою профілактики ураження ВІЛ/СНІДом, було неопечатане. У самій аптечці виявлено нестачу.
У Бахмутській установі відбування покарань під час спілкування з ув’язненими в камерах двоє поскаржилися на те, що їм не надають медичної допомоги. Виявилося, що в установі немає штатного розпису медичної частини, а фармацевтка була відсутня кілька днів. Медчастина установи недоукомплектована, тож ліки видають неуповноважені особи. До того ж частина препаратів зберігалася не в належних умовах та неправильно обліковувалася. Окрім цього, у всіх камерах установи холодно, відсутня вентиляція.
У Торецькій виправній колонії (№ 2) моніторингова група виявила грубе порушення права на доступ до чистої питної води. В одній з камер відчувався інтенсивний запах фарби. За словами людини, яка там перебуває, запах тримається вже десять діб поспіль. У приміщенні одного з корпусів колонії на момент візиту тривали ремонтні роботи. Засуджені повідомили, що працюють там з 8-ї і до 22-ї години. Водночас в адміністрації переконують, що ремонт вони роблять добровільно і можуть піти в будь-який час.
Зважаючи на близькість до зони бойових дій, у колонії обладнане сховище, на території закладу розміщені відповідні таблички та вказівники. Проте під час візиту в сховищі не було світла.
У Селидівській виправній колонії (№ 82) четверо засуджених працювали в нічну зміну на переробленні пластикових пляшок і виробництві тротуарної плитки та черепиці. Їхня зарплата виявилася нижчою за мінімальну в Україні, а в ув’язнених не було засобів індивідуального захисту. “Журналом погодинних перевірок засуджених на робочих місцях” виявився чистий зошит. Також у колонії порушене право людей на доступ до чистої питної води.
Зважаючи на близькість до лінії зіткнення, у цьому закладі обладнали п’ять укриттів на випадок обстрілу. Однак на стінах будівель відсутні вказівники, що радикально зменшує шанси людини зорієнтуватися в критичній ситуації.
Нагадаємо, раніше на непідконтрольній території Луганської області в колонії № 19 померли двоє ув’язнених.