У Миколаєві чоловіка засудили до довічного ув’язнення за вбивство
Миколаївський апеляційний суд скасував вирок районного суду і постановив новий, який передбачає довічне ув’язнення 23-річному чоловіку, що вбив студента, завдавши тому 85 ножових поранень.
Про це повідомили в прес-службі Миколаївського апеляційного суду, пише “Укрінформ”.
“Вирок районного суду м. Миколаєва від 31 жовтня 2016 року скасовано в частині призначеного покарання за пунктами 4, 6 частини 2 статті 115 КК України. В іншій частині вирок залишено без змін. Остаточне покарання О. визначено у виді довічного позбавлення волі із конфіскацією всього майна, яке є його власністю”, – йдеться в повідомленні.
Раніше вироком Заводського райсуду міста Миколаєва від 31 жовтня 2016 року 23-річного жителя Миколаївської області визнали винним в умисному вбивстві, вчиненому з особливою жорстокістю та з корисливих мотивів, та призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.
У своїх апеляційних скаргах обвинувачений просив суд змінити вирок і пом’якшити призначене покарання до мінімального розміру. У свою чергу представник потерпілого просив суд скасувати вирок у частині призначеного покарання через його м’якість та ухвалити новий, яким призначити О. покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
За результатами апеляційного розгляду апеляційні скарги обвинуваченого О. та прокурора залишили без задоволення, а апеляційну скаргу представника потерпілого задовольнили.
Як повідомлялося раніше, кількість довічно ув’язнених осіб у підконтрольних владі установах становила на 1 грудня 2018 року 1538 людей і з 1 вересня 2014 року зменшилася на 371 особу.
Нагадаємо, у жовтні минулого року перша колегія Першого сенату Конституційного Суду відкрила провадження щодо конституційності українського довічного покарання. Наразі в українському законодавстві відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.
У парламенті вже понад два роки не розглядають законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.