У Криму подовжили арешт фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір”

Дата: 08 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд Криму” 8 червня продовжив арешт на два місяці фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Теймуру Абдуллаєву, Узеїру Абдуллаєву, Айдеру Саледінову, Рустему Ісмаїлову й Емілю Джемаденову.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Сергія Легостова.

“Узеїру Абдуллаєву продовжили арешт до 10 серпня. Загальний термін уже 22 місяці. Щодо інших те саме: комусь із підозрюваних продовжили до 11 серпня”, – сказав Легостов.

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. У результаті обшуків затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі у забороненій в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”: Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter