У Криму на декілька годин затримали активістку Алієву
На адмінкордоні з окупованим Кримом російські силовики на декілька годин затримали кримськотатарську активістку Гульсум Алієву.
Про це повідомляють активісти “Кримської солідарності”.
Гульсум Алієва – донька фігуранта так званої справи “Хізб ут-Тахрір” Мусліма Алієва. 11 червня вона намагалася перетнути адмінкордон окупованого Криму, проте її затримали співробітники ФСБ. Вони пояснили, що дівчина перебуває в розшуку за звинуваченням у “розпалюванні ненависті або ворожнечі” за пост у Facebook, а тому відвезли її до відділку в Армянську.
За словами адвоката кримчанки Олексія Ладіна, підстав для доставлення активістки до відділку поліції в Армянську не було, а тому він розцінює такі дії силовиків як “дрібну капость”.
“Це дрібна капость оперативного співробітника ФСБ Олександра Компанійцева, який, наперед знаючи, що кримінальну справу стосовно Гульсум закрито, ставить її у розшук”, – сказав він у коментарі “Крим.Реалії”.
Одразу після виходу з відділку Алієва, за словами Ладіна, вирушила додому.
Відомо, що справу проти Алієвої сфабрикували в липні 2018 року. Тоді силовики прийшли з обшуком до будинку активістки, а згодом склали на неї протокол. Тоді члени “Кримської солідарності” заявляли, що обшук був спробою тиску і переслідування за активну правозахисну та журналістську діяльність доньки політв’язня.
Невдовзі Алієву занесли до так званого списку “терористів та екстремістів”. Відомо, що люди, які перебувають у цьому списку, можуть здійснювати тільки операції з отримання та витрачання заробітної плати в розмірі не більше 10 000 рублів на місяць з розрахунку на кожного члена сім’ї. Також вони можуть витрачати пенсії, стипендії, допомоги, соціальні виплати і з цих грошей сплачувати штрафи чи обов’язкові платежі.
На початку поточного року справу проти Алієвої закрили.
Нагадаємо, що останніми місяцями російські силовики в Криму посилили тиск на активістів кримськотатарського руху. За даними правозахисників, у такий спосіб вони хочуть ліквідувати організацію “Кримська солідарність”, яка висвітлює репресії на окупованому півострові, і змусити мовчати активістів.