У Київському СІЗО затриманих тримають біля стихійного сміттєзвалища

Дата: 16 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Під час візиту до Київського СІЗО монітори Офісу Омбудсмана виявили численні факти неналежного поводження з ув’язненими.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

 

У камерах, які відвідали монітори, нехтують елементарними правилами санітарної гігієни.

“У камері не дотримано рівень штучного освітлення, стіни вкриті грибком, постільні приналежності перебувають у брудному стані. У камерному приміщенні не встановлено бачка із питною кип’яченою водою, що передбачено відповідною нормою, затвердженою наказом Міністерства юстиції України”, – розповіли експерти.

В одній з камер ув’язнений розповів, що вже місяць не може помитись у лазні.

“Зі слів працівників установи, в’язні самостійно облаштовують у камерах засоби для миття, оскільки приміщення лазні понад рік, як вийшло з ладу через затоплення водою”, – зауважили монітори.

Між корпусом для тримання жінок, медичною частиною та корпусом для тримання неповнолітніх працівники Офісу знайшли сміттєзвалище, звідки довгий час не вивозили відходи.

“На території закладу відчувається нестерпний запах гнилих продуктів харчування, а також є загроза виникнення інфекційних захворювань”, – розповіли вони.

Порушення, які виявили монітори, свідчать про жорстоке поводження, що принижує гідність, поводження персоналу установи із в’язнями може бути розцінене як катування. Через це вони направили відповідні листи до Мін’юсту та прокуратури Києва.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: