У Києві встановили понад 2 тисячі контейнерів для сортування сміття

Дата: 31 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві встановили 2,5 тисячі контейнерів для роздільного збору сміття з пластику, паперу та скла. 

Про це повідомляє офіційний портал Києва.

Близько 500 старих і несправних контейнерів у місті замінили на нові. За словами чиновників, близько третини будинків у столиці вже сортують і розділяють сміття. Усі перевізники, які працюють із муніципалітетом та з комунальним підприємством “Київкомунсервіс” підтримали ідею впровадження роздільного збору сміття.

“На першому етапі ми як муніципалітет сприяємо та допомагаємо запустити цей проєкт. Адже ходить міф, що сортування й переробка сміття – це надзвичайно прибуткова справа. Однак на практиці бачимо: ця робота – на межі рентабельності. І ми запросили сюди перевізників, зокрема представників міжнародних компаній, що працюють у Києві, щоб вони розповіли про реальний стан справ у питанні переробки сміття. Місто в межах повноважень сприяє й допомагає підприємствам, які впроваджують цей проєкт і допомагають нам втілювати в життя європейські стандарти”, – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Завдяки роздільному збору місто зможе реально зменшити кількість сміття, що їде на захоронення на полігони, запевняють у КМДА.

Як відомо, Україна опинилася на дев’ятому щаблі рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя: рівень перероблення відходів у країні становить лише 3,2%. 

Нещодавно Міністерство екології та природних ресурсів внесло на розгляд Верховної Ради законопроєкт №10411 “Про управління відходами”. Документ, за словами його авторів, має допомогти впровадити європейську модель поводження з відходами. Чиновники, зокрема, планують запровадити ієрархію управління відходами, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, а також розширити відповідальність виробників. Задля цього в Україні пропонують підвищити штрафи за правопорушення у сфері управління відходами майже в 10 разів.

Проблема відходів не унікальна для України. Сміття, яке залишають після себе люди, вчені знаходять у найрізноманітніших точках світу. Нещодавно влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати звідти пластик та мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. Пластиковий пакет знайшли й в найглибшій точці світу – Маріанському жолобі. 

Якщо проблеми екології турбують вас, то спробуйте зробити перший крок та почніть використовувати чат-бота, який навчить вас правильно сортувати сміття

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: