У Кривому Розі ультраправі зірвали тренінг до Дня протидії гомофобії

Дата: 20 Травня 2019
A+ A- Підписатися

18 травня у Кривому Розі ультраправі молодики зірвали тренінг про камінг-аут, який мав відбутись у межах фестивалю “Знайди рівновагу”. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив один з лекторів Генрі Дем’яновіч.

Тренінг, присвячений камінг-ауту (процесу добровільного і відкритого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації – ред.) та можливому порушенню прав дітей під час цього процесу, мав відбутись у готелі “Дружба”, проте за півгодини до початку під будівлею почали збиратися радикально налаштовані люди. 

“Ми з організаторками тренінгу прийшли за пів години до початку і, поки розкладалися, обживалися в залі, помітили, що за вікном стоять опоненти. Стоять з плакатами, ведуть пряму трансляцію, щось скандують. Я швидко заховав свій ноут, хотів було і банер згорнути, але наші опоненти увійшли до зали“, – розповів Дем’яновіч.

Поряд з молодиками стояв журналіст Віталій Онищенко: разом вони вигукували гомофобні вислови, а коли зайшли до приміщення, розгорнули плакати. Весь час, поки радикали тиснули на лекторів та організаторів заходу, останні безрезультатно намагалися викликати поліцію. 

“Весь цей час ми всі, учасники, організаторки, намагалися зателефонувати у поліцію, але у них, бач, немає вільних операторів! Немає вільних операторів! У поліції! На 102! Десь через годину або трохи більше до нас таки завітала поліція, яку з третьої чи четвертої спроби вдалося викликати. На цьому активна фаза спротиву завершилася, хлопці та дівчата позгортали плакати та пішли звідти. Свого вони досягли, захід не відбувся”, – наголошує активіст. 

У розмові з кореспондентом ZMINA організатори повідомили, що на місці інциденту написали заяву в поліцію за статтями щодо умисного приниження честі і гідності та перешкоджання діяльності громадської організації. Згодом це зробив і сам Дем’яновіч. Кривдників активіст звинувачує в перешкоджанні законній діяльності громадських організацій та хуліганстві. 

Зі свого боку організатори заходу та партнери вже випустили заяву, де закликали правоохоронців зреагувати на інцидент та провести ефективне розслідування:

“Своїми діями ці люди зірвали проведення фестивалю, позбавивши людей можливості взяти участь у заході, здобути нові знання та навички по захисту своїх прав. Вимагаємо від національної поліції ефективного розслідування цієї справи та притягнення до кримінальної відповідальності усіх винних осіб”.

За словами організаторів, вони все ж таки змогли провести фестиваль, проте перенесли його до місця, яке не анонсували публічно. 

Як відомо, досі ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-співгромадян. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, чому в Україні досі ефективно не карають за напади на ґрунті ненависті, яких правозахисники за останні два роки нарахували майже чотири сотні. 

 

Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter