У Києві підліток викинувся з вікна, імовірно, через цькування в школі

Дата: 06 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Народна депутатка Оксана Білозір звернулася до Національної поліції України з вимогою розслідувати загибель чотирнадцятирічного школяра на Київщині, якого, ймовірно, цькували однолітки. 

Про це Білозір повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Історію загибелі 14-річного Сергія Петрука журналісти дізналися на початку червня. Тоді журналістка Леся Москаленко на своїй сторінці у Facebook розповіла про загибель хлопця; він був другом її доньки Каті в школі, де обох вважали “поганими дітьми”.

“Сергійко мріяв стати актором. Ходив на акторський гурток, вони з Катею знімали разом фільм, який не встигли змонтувати. 
А в школі йому ніколи не давали ані слів, ані ролей у шкільних виставах. “Поганим” дітям також ніколи не повідомляли про якісь поїздки. Клас їхав, а Сергійко навіть не знав”, – розповіла вона про ставлення однолітків та адміністрації закладу до Сергія.

Згодом хлопчик попросив свою маму перевести його до іншого закладу, адже ситуація в школі сильно турбувала його.

“Вона хотіла наступного року забрати його до іншої школи, але не встигла”, – написала журналістка. 

Два місяці тому, коли Сергій учергове повернувся додому та поговорив з мамою, він вистрибнув з вікна. 

“Два останніх місяці мама Сергійка ходить до двох інстанцій – до школи і до слідчого відділку, який має розслідувати загибель Сергійка”, – додала Москаленко та наголосила, що правоохоронці, які працюють над справою про самогубство, саботують розслідування. 

Проте й після смерті хлопчика, за словами жінки, погане ставлення адміністрації почало зачіпати його родину та близьких: 

“У школі мама Сергійка запропонувала зробити добірку з малюнків та фотографій – веселий колаж, щоб учителі і діти, з якими Сергій провчився вісім років, запам’ятали його веселуном і мрійником. Вона хотіла застерегти інших дітей, поговорити про любов, довіру, підтримку. Говорити їй не дозволили, а на колаж погодилися. Для того, що відбулося далі, я не можу добрати слів! У школі діти з ножицями та іншими причандалами були готові робити колаж. Однак керівниця класу, де вчився Сергій, повідомила, що колаж зробити можна, але потім мама Сергійка та моя Катя зразу ж мають забрати його геть зі школи! Та що там колаж, навіть маленьке фото Сергія лишити не дозволили”.

Історія самогубства 14-річного Сергія невдовзі дісталася й парламенту. Мати підлітка написала звернення з проханням про допомогу до народної депутатки Оксани Білозір, яка є авторкою закону про протидію булінгу. Вона звернулася до Національної поліції України з вимогою розслідувати загибель підлітка. 

“У дитини не було підтримки від того шкільного середовища, де вона розвивалася. Ця страшна ситуація стосується і тих, хто боїться про це сказати. У цьому випадку ми бачимо, що дитина вчинила самогубство і школа намагається дистанціюватися повністю, навіть стерти пам’ять про дитину”, – сказала вона на брифінгу у Верховній Раді. 

Як відомо, у грудні минулого року 226 народних депутатів Верховної Ради проголосували за доповнення статті 173 КУпАП поняттям “булінг”. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Відтоді в Україні активно почали притягати до відповідальності кривдників: уперше за цькування в країні покарали в Борисполі, де школярка виклала інтимні фото однолітки в Instagram. Також на сьогодні є щонайменше одне рішення суду щодо притягнення до відповідальності за булінг учителя. 

ДОВІДКА. Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Експерти зазначають, що частіше за інших дітей зазнають булінгу сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які через різні життєві обставини “замкнені в собі”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: