У хіматаці в Сирії використали зарин – ООН
Місія ООН щодо розслідування використання хімічної зброї встановила, що в атаці на Хан-Шейхун у квітні цього року використовувався заборонений нервово-паралітичний зарин.
Про це повідомляє ВВС Україна.
Через хімічну атаку загинуло майже 90 людей, ще десятки отримали поранення. За даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, серед загиблих – 27 дітей.
Тепер комісія ООН спробує встановити, чи відповідальна за ці дії сирійська влада на чолі з президентом Башаром Асадом.
Атака на містечко в провінції Ідліб була наймасштабнішою за кількістю жертв у Сирії за останні три роки.
Раніше місія Організації з заборони хімічної зброї, що в Гаазі, після опитування свідків та дослідження зразків зробила висновок, що “багато людей, з яких дехто помер, потрапили під дію зарину або подібної до зарину речовини”.
“У висновку місії з виявлення фактів вказано, що така заява може означати використання зарину як хімічної зброї”, – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що між членами Організації з заборони хімічної зброї розповсюдили новий звіт, однак його ще не оприлюднили.
Тепер спільне розслідування ОЗХЗ та ООН має виявити, хто несе відповідальність за смертоносну атаку у провінції Ідліб.
Нагадаємо, у відповідь на атаку США випустили 59 крилатих ракет “Томагавк” по аеродрому Шейрат. У Вашингтоні кажуть, що саме звідси вилетіли літаки сирійських військово-повітряних сил, які здійснили хімічну атаку. Президент США Дональд Трамп назвав ракетний удар відплатою за хімічну атаку.
Росія назвала крок США, “порушенням міжнародного права” і “агресією проти суверенної держави”. Натомість державний секретар США Рекс Тіллерсон розкритикував Росію за те, що та не змогла завадити сирійській владі здійснити хімічну атаку на утримуване повстанцями місто.
Офіційний Дамаск заперечує свою причетність до хімічної атаки. Президент Сирії Башар Асад раніше назвав атаку на Хан-Шейхун “сфабрикованою”.