У ЮНЕСКО заявили про початок моніторингу в окупованому Криму

Дата: 11 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

ЮНЕСКО оголосила про початок прямого моніторингу в окупованому Криму, результати якого гендиректор організації оголосить через рік.

Про це у Twitter повідомив посол України у Франції Олег Шамшур.

Нагадаємо, 12 квітня 2018 року в ЮНЕСКО ухвалили рішення, яке фактично дозволяє розмістити моніторингову місію для спостереження за ситуацією в окупованому Росією Криму.

7 березня заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця і генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулє обговорили перспективу запровадження прямого моніторингу ситуації з культурною та історичною спадщиною в результаті окупації Росією Криму.

Раніше, у лютому, Україна передала ЮНЕСКО докладний аналіз проблем, спричинених російською окупацією Криму. Як зазначають на сайті постійного представництва України при ЮНЕСКО, з початку окупації півострова виконавчою радою ЮНЕСКО поспіль ухвалено вісім рішень “Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)”.

Рішення ґрунтуються на ухваленій 27 березня 2014 року резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 “Територіальна цілісність України”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: