У ЄСПЛ після анексії Криму розглядаються близько 500 заяв проти Росії

Дата: 24 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Після анексії Криму до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) надійшло близько 500 заяв проти Російської Федерації, більшість з яких стосуються захисту прав фізичних осіб.

Про це “Інтерфакс-Україна” повідомила Ірина Мороз, заступник голови комітету з цивільного, сімейного та спадкового права Асоціації правників України (АПУ).

На її думку, найближчим часом можна очікувати великої кількості звернень від юридичних осіб.

“Попри недоліки судового процесу в ЄСПЛ, в найближчий період можна очікувати зростання кількості поданих заяв проти РФ, оскільки тисячі українських компаній, які втратили свої активи в Криму, нині на стадії пошуку або очікування ефективних механізмів отримання компенсації”, – вважає юрист.

Коментуючи механізм подання позовів до ЄСПЛ проти РФ, юрист зазначила, що “поданню заяви до ЄСПЛ передує доволі тривала процедура проходження всіх доступних механізмів захисту в національних судах РФ”.

Проте, пройти всі судові інстанції в РФ можливо протягом одного року, після чого заявнику відкривається можливість звернутися до ЄСПЛ про порушення права на мирне володіння майном і справедливий судовий розгляд, які гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основних свобод.

“За результатами розгляду справи ЄСПЛ може встановити порушення Конвенції та зобов’язати Суд РФ переглянути рішення і компенсувати збитки, завдані в результаті націоналізації майна українського підприємства. Також ЄСПЛ може зобов’язати РФ надати справедливу сатисфакцію заявнику, якщо жодна компенсація не була отримана за результатами розгляду справи в національних судах РФ”, – додала вона.

Крім того, за словами юриста, звернення до ЄСПЛ не обмежує права потерпілої компанії одночасно звернутися до інвестиційного арбітражу або ініціювати його на більш пізній стадії.

Раніше повідомлялось, що Європейський суд з прав людини почав розглядати скаргу ВАТ “Феодосійська суднобудівна компанія “Море” про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: