Перші родини переселенців та учасників АТО підписали угоди про грошову підтримку для купівлі житла

Дата: 28 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У Держфонді сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) 11 родин підписали угоди про надання державної підтримки за програмою забезпечення громадян доступним житлом. Цими днями в регіонах України планують підписати 148 таких угод на отримання на загальну суму в 54 мільйони гривень. Державна допомога в межах програми “Доступне житло” передбачає виплату 50% вартості помешкання. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний привітав підписантів договору з реалізацією свого законного права на житло. 

Сергій Комнатний (зліва)

“Це не просто підписання угод, а свідчення про можливість перемоги людяності над байдужістю”, – вважає він і нагадав, що півтора року тому уряд ініціював зміни в законодавстві та постановах Кабміну, аби передбачити можливість участі в програмі внутрішньо переміщеним людям та учасникам АТО. 

“Це був непростий шлях. Нам на кожному етапі, кожному міністерству необхідно було доводити, навіщо ми це робимо. Нам доводилося переконувати, що допустити переселенців та учасників АТО до участі в програмі – це не навантаження на державний бюджет, як висловлювалися деякі службовці, а реалізація конституційних справ громадян на житло”, – зауважив він. 

У фонді вказують, що стати в чергу на житло програми можна онлайн. 

“Кожен громадянин може в онлайн-режимі спостерігати, як Держмолодьжитло реалізує цю чергу, кому і за ким надається підтримка, кому відмовлено і з якої причини. Ми повністю нівелювали вплив чиновника на реалізацію програми “Доступне житло”, – запевняє службовець. Аби подати онлайн документи, необхідно наприкінці сторінки фонду на карті обрати регіональне представництво Держмолодьжитла. Після цього на сторінці обраного представництва обрати програму “Доступне житло” та обрати розділ “Подати заяву-анкету”.  

Водночас Сергій Комнатний зауважив, що з 2018 року учасники програми вільно обирають забудовників без вказівок комісій.

У коментарі Центру інформації про права людини переселенець з Донецька Віктор Бондаренко розповів, що не всі забудовники продають квартири учасникам програми. Він вважає, що його родині забудовник відмовив у продажу через те, що він мав підготувати велику кількість документів про себе – у понад 70 сторінок.  

За даними Держмолодьжитла, більше дев’яти тисяч громадян зареєструвалися на участь у програмі. 70% із них – родини внутрішньо переміщених людей. 

Сергій Комнатний шкодує, що в ухвалених законах про державний бюджет на 2018 та 2019 роки на програму передбачили лише по 100 мільйонів гривень. Це вдесятеро менше, аніж запитувана потреба. Адже у червні 2018 року близько 40 переселенців і правозахисників під будівлею Кабміну вимагали дофінансувати до 900 мільйонів гривень програму “Доступне житло”, яка наразі є єдиною чинною програмою із допомоги з житлом для переселенців. 

“Але тим не менше за рахунок 100 мільйонів цьогоріч близько 300 родин отримають державну підтримку. Ми все ж сподіваємось, що органи місцевого самоврядування підтримують нас у цій програмі, передбачаючи кошти з місцевих бюджетів”, – зазначив він.  

У Держмолодьжитлі обіцяють до кінця року підписати іншу частину договорів з учасниками програми на суму в 46 мільйонів гривень. 

Голова правління Держмолодьжитла повідомив про процес модернізації іншої програми забезпечення молоді житлом через надання пільгових кредитів за рахунок коштів статутного капіталу. 

“Майже рік ми погоджуємо постанову в центральних органах виконавчої влади. Сьогодні постанова знаходиться в секретаріаті Кабміну. Вона знімає обов’язкову вимогу перебування громадян на квартирному обліку і тим самим відкриває молодим переселенцям можливість взяти кредит на житло на рівні з іншими громадянами України. Ми вдалися до такого кроку, бо переселенець не має змоги підтвердити факт перебування на квартирному обліку за місцем своєї прописки на окупованих територіях Донеччини та Луганщини. У цій програмі ми визначили вимогу, як і в програмі “Доступне житло”, – відсутність у своїй власності житла протягом трьох років”, – додав він. 

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства не вважає, що воно має створювати цільову програму пільгового кредитування для будівництва чи придбання житла учасниками бойових дій.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: