У Чернівцях праворадикали та священники зірвали Фестиваль рівності

Дата: 19 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Уранці 19 травня в Чернівцях праворадикали та священники зірвали Фестиваль рівності, який мав відбутись у медіацентрі Belle vue.  

Про це Центру інформації про права людини повідомила Валерія Зубатенко, яка під час фестивалю збиралась провести лекцію про протестне мистецтво. 

Громадська організація “Інсайт” повідомила про зламаний вхідний замок локації. Протягом двох годин організаторки намагалися потрапити всередину. Це їм вдалось, але до приміщення прийшли близько 30 людей разом зі священиками, які виступали проти проведення Фестивалю рівності.

“Поліція допустила до місця проведення представників ультраправих організацій. Серед присутніх радикалів ми впізнали представників “Традиції і порядку”, “Катехону”, “Зентропи”, “Сестринства св. Ольги”. Усі вони навмисне прибули із Києва для того, щоб блокувати проведення Фестивалю”, – йдеться в повідомленні організації “Інсайт” на сторінці у мережі Facebook .

Вікторія Зубатенко повідомила, що учасникам заходу оголосили про замінування локації. В “Інсайті” розцінюють це як те, що поліція таким чином долучилась до зриву заходу.

Повідомляється, коли учасники заходу виходили з локації, у під’їзді розпилили газ, кинули молоток та намагались їх переслідувати. Наразі учасники фестивалю, за словами Валерії Зубатенко, – у безпеці. 

“Цей залізний молот приземлився у метрі від нас”, – розповідає Валерія Зубатенко. 

Організаторок фестивалю через коридор поліції вивели до автобуса та вивезли з місця проведення заходу.

“Такий хід подій продемонстрував, що ультраправі організації встановили в Україні свій порядок і тепер диктують його правоохоронним органам. Поліція не впоралася зі своїми обов’язками та не дозволила гостям безпечно відвідати Фестиваль Рівності. Поліція не забезпечила проведення Фестивалю, попри численні звернення і листи посольств іноземних держав та міжнародних організацій. Усі вони висловили прохання про забезпечення безпеки Фестивалю Рівності”, – йдеться в заяві організації. 

Організатори заявили, що захід все одно відбудеться, і пообіцяли пізніше анонсувати його форму та час, коли він пройде. Організатор фестивалю ГО “Інсайт” планувала провести під час нього кінопокази та лекції. 

Раніше повідомлялось, що представники ультраправих угрупувань “Азов” та “Національний корпус” погрожують поліції в Чернівцях, щоб ті не захищали Фестиваль рівності. Після цього активісти звернулись до влади та міжнародних організацій за підтримкою. Зі спільною заявою на підтримку фестивалю виступили посли Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.

У березні 2016 року у Львові ультраправі зірвали Фестиваль рівності. Тоді проти проведення події виступали в міській раді, а Львівський окружний адміністративний суд взагалі заборонив будь-які масові заходи в дні його проведення.  

На зрив фестивалю тоді відреагували українські політики, міжнародна спільнота, а відео, де ультраправі молодики наздоганяють автобус з учасниками фестивалю, облетіло українські медіа.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: