У Бахчисараї знову проводять масові обшуки кримських татар

Дата: 11 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Вранці в середу, 11 жовтня, в Бахчисараї в шести будинках кримських татар-мусульман російські силовики проводять обшуки.

За повідомленням активіста Заїра Смедляєва у Фейсбук, російські силовики проводять обшуки в будинках Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекер’янова і Ісмаїла Гжірова.

Як мінімум двоє з них піддаються повторному переслідуванню.

12 травня 2016 року силовики проводили обшук в кафе “Салачик”, яке належить кримському бізнесмену Марлену Асанову. У той же день співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кількох кримських татар, мусульман, в результаті яких затримали і звинуватили в тероризмі чотирьох бахчисарайців: Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова. Їх підозрювали в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною. Марлена Асанова, який знаходився поруч під час обшуку, в результаті оштрафували на 20 тисяч рублів. Згодом суму штрафу знизили до 5 тисяч.

Будинок активіста Сейрана Салієва, за словами Заїра Смедляєва, обшукують вже в третій раз.

Адвокат Еміль Курбедінов назвав те, що відбувається “облавами”.

Водночас інший активіст повідомив, що кримчан, у яких проводять обшуки, імовірно, відвозять до Сімферополя.

“Мемета Белялова відвезли. Зараз мають відвезти Тимура Ібрагімова. Щодо інших поки інформації немає – там ще проводять обшуки. Імовірно, їх відвозять “за старою схемою” до Сімферополя”, – сказав Меметов.

Тим часом з’явилось повідомлення ТАСС з посиланням на регіональне управління ФСБ РФ про те, що в Криму припинена діяльність осередку послідовників забороненої організації “Хізб ут-Тахрір”.

“Припинено діяльність бахчисарайського осередку забороненої в РФ міжнародної терористичної організації “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”, – повідомило відомство.

Щодо шістьох членів осередку порушили кримінальну справу за ч. 1 і 2 ст. 205.5 КК РФ (“Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації”). На даний час проводяться оперативно-слідчі заходи, уточнюють у ФСБ.

Як відомо, з переходом Криму під контроль Росії на півострові ФСБ проводить регулярні обшуки й допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники характеризують це як “боротьбу з інакомисленням”.

Нагадаємо, з початку тимчасової окупації Криму Росія тисне на кримських татар та мусульман півострова, використовуючи своє кримінальне антитерористичне законодавство у порушенні IV Женевської конвенціїпро захист цивільного населення під час війни. Крім того, РФ послідовно ігнорує, зокрема, резолюції Генеральної Асамблеї ООН “A/RES/68/262” від 27 квітня 2014 року, “A/RES/71/205” від 19 грудня 2016 року, “A/RES/73/194 від 17 грудня 2018 р, резолюції Європейського Парламенту 2016/2556 (RSP) від 04 лютого 2016 року , RC\ 1136042 від 04 жовтня 2017 р, резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи 2133 (RSP) від 04 лютого 2016 року. 
 
Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.
 
Адвокати затриманих громадян України, твердять, що зазвичай з матеріалів кримінальних справ випливає, що обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні і політичні теми. Це фактично єдиний доказ здійснення інкримінованого їм злочину. В основу обвинувальних матеріалів також лягають свідчення таємних свідків і висновки експертиз підконтрольних ФСБ організацій.
 
Регіональний центр прав людини називає переслідування громадян України в межах кримінальнрих справ “Хізб ут-Тахрір” воєнним злочином за ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду. 
 
Як відомо, релігійна організація діє в Україні легально. За  словами голови інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Україні Фазила Амзаєва, 20-річна присутність в Україні організації свідчить про відсутність терористичної загрози з боку організації. 
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: