У Криму хочуть перевиховувати прихильників “Хізб ут-Тахрір”: чим займається організація та чому її заборонили в Росії?
Окупаційна влада в Криму хоче відкрити реабілітаційний центр для прихильників “Хізб ут-Тахрір”. Саме через звинувачення у співпраці з цією організацією на півострові періодично арештовують кримських татар.
Про ідею відкрити “центр реабілітації” розповів так званий депутат Держдуми Росії від Криму Руслан Бельбек, передає “РИА Новости”.

Прихильників організації пропонують звільнити від кримінальної відповідальності, якщо вони “відмовляться від деструктивних політичних і релігійних поглядів після курсу психологічної та духовної реабілітації”. Сам “реабілітаційний центр” планують відкрити при “Духовному управлінні мусульман Криму”.
“Екстремізм і його вчення потрібно випалювати не тільки силою зброї, а й духовним перевихованням. У Криму продовжують таємно діяти заборонені в РФ екстремістські організації. І хоча більшість молоді законослухняна, проте знаходяться ті, хто потрапляє під вплив цих екстремістських сект”, – зауважив Бальбек.
ЩО ТАКЕ “ХІЗБ УТ-ТАХРІР” ТА ЧОМУ ЇХ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ?
“Хізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́” – міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року у Східному Єрусалимі. Основна мета організації – це відновлення ісламського стилю життя, ісламської держави (халіфату) та втілення у ній ісламської системи. Діяльність організації, як зауважують на її офіційному сайті в Україні, заснована на текстах Корану і Сунни Посланника Мухаммада “і тому не підпадає під вплив з боку політичних подій”.
У Росії організацію почали переслідувати ще у 2003 році. Тоді Верховний суд країни стверджував, що основні методи організації містять у собі “войовничу ісламістську пропаганду, що поєднується з нетерпимістю до інших релігій; активне вербування прихильників та цілеспрямовану роботу з внесення розколу в суспільство”.
Відтоді в РФ активно почали переслідувати дійсних та імовірних членів організації. Після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно приписують співпрацю з організацією кримським татарам. Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими.
Слід зазначити, що самі члени організації наголошують, що ненасильницькі методи – головний принцип їхньої діяльності.
Нагадаємо, що нещодавно в Криму російські силовики провели масштабні обшуки. Задля цього вони навіть оточили цілий мікрорайон у Сімферополі. Наступного дня ФСБ затримала ще трьох активістів, але вже в Ростові. Обшуки в їхніх кримських будинках пройшли без їхньої присутності. Згодом всіх затриманих активістів заарештували до середини травня.