У Криму хочуть перевиховувати прихильників “Хізб ут-Тахрір”: чим займається організація та чому її заборонили в Росії?

Дата: 03 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада в Криму хоче відкрити реабілітаційний центр для прихильників “Хізб ут-Тахрір”. Саме через звинувачення у співпраці з цією організацією на півострові періодично арештовують кримських татар. 

Про ідею відкрити “центр реабілітації” розповів так званий депутат Держдуми Росії від Криму Руслан Бельбек, передає “РИА Новости”. 

Мітинг членів організації в Криму до анексії 

Прихильників організації пропонують звільнити від кримінальної відповідальності, якщо вони “відмовляться від деструктивних політичних і релігійних поглядів після курсу психологічної та духовної реабілітації”. Сам “реабілітаційний центр” планують відкрити при “Духовному управлінні мусульман Криму”.

“Екстремізм і його вчення потрібно випалювати не тільки силою зброї, а й духовним перевихованням. У Криму продовжують таємно діяти заборонені в РФ екстремістські організації. І хоча більшість молоді законослухняна, проте знаходяться ті, хто потрапляє під вплив цих екстремістських сект”, – зауважив Бальбек.

ЩО ТАКЕ “ХІЗБ УТ-ТАХРІР” ТА ЧОМУ ЇХ ПЕРЕСЛІДУЮТЬ?

“Хізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́” – міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року у Східному Єрусалимі. Основна мета організації – це відновлення ісламського стилю життя, ісламської держави (халіфату) та втілення у ній ісламської системи. Діяльність організації, як зауважують на її офіційному сайті в Україні, заснована на текстах Корану і Сунни Посланника Мухаммада “і тому не підпадає під вплив з боку політичних подій”. 

У Росії організацію почали переслідувати ще у 2003 році. Тоді Верховний суд країни стверджував, що основні методи організації містять у собі “войовничу ісламістську пропаганду, що поєднується з нетерпимістю до інших релігій; активне вербування прихильників та цілеспрямовану роботу з внесення розколу в суспільство”

Відтоді в РФ активно почали переслідувати дійсних та імовірних членів організації. Після анексії Криму у 2014 році російські силовики активно приписують співпрацю з організацією кримським татарам. Правозахисники вважають такі переслідування політично вмотивованими. 

Слід зазначити, що самі члени організації наголошують, що ненасильницькі методи – головний принцип їхньої діяльності. 

Нагадаємо, що нещодавно в Криму російські силовики провели масштабні обшуки. Задля цього вони навіть оточили цілий мікрорайон у Сімферополі. Наступного дня ФСБ затримала ще трьох активістів, але вже в Ростові. Обшуки в їхніх кримських будинках пройшли без їхньої присутності. Згодом всіх затриманих активістів заарештували до середини травня. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter