У Бахчисараї руйнують Ханський палац під виглядом реставрації

Дата: 10 Січня 2018
A+ A- Підписатися

У Криму розпочали нібито реставрацію Ханського палацу в Бахчисараї. Експерти наголошують, що це може знищити пам’ятку.

Про це йдеться на сайті Харківської правозахисної групи.

“Хоча Росія заперечує ці звинувачення, фотографії робіт викликають занепокоєння, адже в будівельної компанії та московської архітектурної фірми, яким доручили виконати цю роботу, немає досвіду виконання реставраційних робіт”, – йдеться в повідомленні.

Територія палацу наразі закрита, проте активісти з’ясували та зафіксували, що дерев’яні украплення палацу бетонують, що виглядає як основа нової споруди. Окрім того, відомо, що оригінальні втрачені плитки планують замінити іспанськими плитками “у старому стилі”. “Експерти засуджують це як навмисне знищення автентичності палацу. Вони наполягають, що кожна втрачена плитка має бути відтворена вручну з використанням оригінальної технології”, – наголошують правозахисники.

Найбільш неймовірно, 300-річні балки, як видається, були зрубані, а дерев’яна фортифікація просто покрита бетоном. Це явно не “реставрація”, а основи нової конструкції.

Роботи виконують будівельна фірма “Кирамет” на замовлення московського архітектурно-планувального холдингу “Атта”. Наразі у вільному доступі немає інформації про фінальний вигляд палацу, а також не була проведена обов’язкова експертиза, йдеться в повідомленні.

Раніше кримськотатарський адвокат Еміль Курбедінов заявив, що команда експертів-юристів планує правову боротьбу за захист Ханського палацу від “необґрунтованої атаки на історичну спадщину кримських татар”. Він наголосив, що вони домагатимуться офіційної відповіді від Російської Федерації, перш ніж звертатися до міжнародних органів, зокрема, ЮНЕСКО.

Ханський палац був включений до попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО ще в 2003 році, але необхідна робота для встановлення його міжнародного статусу досі не завершена. За словами Едема Дудакова, колишнього голови Кримського комітету з міжетнічних відносин та депортованих народів, реставраційні роботи ставлять під загрозу набуття цього статусу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: