У Зеленського пояснили, що буде з росіянами в Криму після деокупації

Дата: 19 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Державні органи разом із громадськими організаціями та експертами працюють над кількома документами щодо майбутнього Криму після деокупації українського півострова.

Про це повідомила представниця президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева на брифінгу 19 жовтня.

 

Одним з питань, над якими працює влада, Ташева назвала притягнення до відповідальності за воєнні злочини, злочини проти людяності, незаконне політичне переслідування кримчан.

Водночас вона підкреслила, що українських громадян, які не були причетні до злочинної діяльності, до відповідальності не притягатимуть.

Представниця президента в АРК також згадала про російських громадян, які незаконно переїхали до Криму під час окупації:

Усі ці росіяни, які приїхали до Криму за час окупації, мають повернутися до Росії або будуть видворені після деокупації як іноземці, які незаконно перебувають на території української держави. Звісно, ми будемо передбачати отримання посвідки на тимчасове проживання в окремих випадках в установленому законом порядку. Зокрема, для тих, хто захищав наших політв’язнів або іншим чином допомагав Україні боротися з окупантом.

Таміла Ташева

Представниця президента також повідомила, що один  з документів, над якими працює українська влада, – стратегія відновлення Криму після деокупації як складова загальної стратегії відновлення України.

За її словами, цей документ визначає пріоритети та напрями післявоєнної відбудови від наслідків російської збройної агресії і від окупації та подальшого сталого розвитку нашої держави.

Базові положення стратегії презентували під час другого саміту Кримської платформи, і наразі, як повідомила Ташева, триває її наповнення конкретними проєктами та програмами.

“Після деокупації ми маємо відновити й розвинути все позитивне, що має Кримський півострів, та подолати всі наслідки та кризи, спричинені руками окупантів. Стратегія передбачає інвестиції в розвиток туризму, дорожню інфраструктуру та інтеграцію Криму в європейську мережу доріг, розвиток швидкісного залізничного сполучення, морський пасажирський транспорт, розвиток авіасполучення”, – перелічила посадовиця.

Також на півострові планують створити військові та військово-цивільні адміністрації для відновлення роботи держави в Криму. За словами Ташевої, детальніше перші кроки після деокупації робоча група планує на першому парламентському саміті Кримської платформи.

Нагадаємо, українська влада раніше анонсувала плани з деокупації Криму. Військкомати Московської та Ленінградської областей, Москви та Санкт-Петербурга отримали вказівки щодо масового призову на військову службу місцевих жителів для “оборони” тимчасово окупованого Криму.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter