У в’язниці в Ульяновській області РФ насильно голять мусульман, додають свинину в їжу та заважають молитися – правозахисники

Дата: 10 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Співробітники в’язниці в Димитровграді Ульяновської області РФ насильно голять ув’язнених, ображають їх на релігійному та етнічному ґрунті, б’ють і не дають мусульманам молитися.

Про це інформує російський комітет “Громадянське сприяння” з посиланням на п’ятьох ув’язнених.

Троє співрозмовників повідомили російських правозахисників, що на початку липня їх насильно голили або змушували голитися під загрозою насильства. До цього вони стригли бороду та волосся машинками зі спеціальними насадками, проте співробітники виправної установи зламали їх.

“Вони зажадали, щоб ми підстригли волосся та бороди “під нуль” машинками без насадок. Я відмовився це робити, оскільки це порушує мої права. На що співробітник в’язниці відповів, що “він тут закон”, – цитує одного з ув’язнених комітет.

За словами ще двох ув’язнених, інших мусульман насильно голять, щоб волосся на голові й борода у них у результаті залишалися смужками. “Щоб не виглядати потворно”, деякі ув’язнені голяться самі налисо.

Також представники російської федеральної служби виконання покарань заважають мусульманам молитися: включають гучну музику чи радіо, відбирають килимки для намазу та релігійну літературу, проводять обшуки у години молитви. Деякі співробітники в’язниці додають свинину до їжі мусульман, змушуючи відмовлятися від їжі.

Напередодні правозахисна організація “Крим SOS” повідомила, що з початку 2023 року росіяни депортували з тимчасово окупованого українського Криму щонайменше 14 політв’язнів на території Росії.

Як відомо, у в’язниці у Димитровграді, зокрема, перебувають кримчани Раїм Айвазов, Рустем Сейтмеметов та Ізет Абдуллаєв.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.

За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter