У тимчасово окупованому Маріуполі значно зросла кількість могил – Maxar
На міському кладовищі тимчасово окупованого Маріуполя значно збільшилася площа поховань, про це свідчать супутникові дані, які компанія Maxar Technologies опублікувала у твіттері.
Про це йдеться у повідомленні компанії.
The main city cemetery (Starokrymske) on the western side of #Mariupol has had significant expansion of the number of graves. Satellite images from March 29, 2022 (left) compared to November 30, 2022 (right). #Ukraine pic.twitter.com/XTDfI9GILN
— Maxar Technologies (@Maxar) December 2, 2022
Твіт пропонує порівняти дві фото головного міського кладовища “Старокримське” на західній околиці Маріуполя – від 29 березня (ліворуч) і 30 листопада (праворуч).
На знімках дуже добре видно, що могил на цвинтарі стало набагато більше.
Загалом, за оцінками експертів, з початку повномасштабної війни поблизу окупованого міста викопали понад 4600 могил, але кількість похованих у них людей може бути більша, бо деяких ховали групами.
Раніше ZMINA повідомляла, що для нових поховань на “Старокримському кладовищі” поблизу Маріуполя восени окупанти відкрили окремий сектор.
За оцінками місцевої влади, станом на травень ішлося про понад два десятки тисяч людей, однак ця оцінка є консервативною. Чимало тіл залишилося під завалами, які росіяни, щоб приховати свої злочини, зносили та зносять досі без ексгумацій.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.