В окупованому Енергодарі самопроголошена влада намагається організувати освітній процес на своїх умовах – міський голова Орлов

Дата: 06 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Упродовж останнього тижня російські окупанти разом із самопроголошеною владою активно ходять по навчальних закладах Енергодара, намагаючись зібрати освітян для подальшої організації навчального процесу на своїх умовах.

Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Фото: Фокус

“Наголошуємо на тому, що керівники всіх навчальних закладів міста відмовилися співпрацювати з окупантами! Колективи шкіл та дитячих садочків діють у законодавчому полі України й продовжують отримувати заробітну плату. З кількох тисяч освітян тільки декілька персон, які пішли іншим шляхом, але їх одиниці. Ці люди не отримають заробітну плату і по факту більше не є частиною освітянського колективу Енергодара”, – пише Орлов.

Міський голова також закликав усіх працівників закладів освіти й надалі утриматися від відвідування зборів, організованих самопроголошеною “народною адміністрацією” і військовими РФ.

За його словами, ситуація на фронтах Запорізької області підходить до перелому і показує, що невдовзі окупантам буде не до своїх глобальних планів в Енергодарі та сусідніх населених пунктах.

Як ZMINA повідомляла раніше, у тимчасово окупованому Херсоні росіяни та колаборанти також закликають освітян готуватися до навчання за новою програмою та їздити до Криму для “підвищення кваліфікації”. Фактично всі директори шкіл заявили, що їх це не влаштовує.

Нагадаємо, що наприкінці травня окупанти в Маріуполі відкрили для навчання напівзруйновану школу, де змушуватимуть дітей навчатися за російською програмою та видаватимуть “документи про освіту” в “ДНР”.

За словами Людмили Денісової, колишньої Уповноваженої з прав людини, такі дії окупантів є порушенням статей 29 та 38 Конвенції ООН про права дитини, які передбачають, що освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови та національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження, і порушенням обов’язку захисту дітей, яких зачіпає збройний конфлікт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter