У Судані сексуальне насильство систематично використовують як метод ведення війни – Reuters

Дата: 16 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Систематичне використання зґвалтувань і сексуального насильства як інструменту війни стало однією з найтривожніших тенденцій у Судані, де збройний конфлікт триває вже другий рік.

Про це повідомила регіональна директорка UN Women Анна Мутаваті, пише Reuters.

Фото: Joao Silva / The New York Times

Вона розповіла, що попит на термінову допомогу для жінок, які постраждали від сексуального насильства, зріс на 288%. За її словами, сексуальне насильство й зґвалтування дедалі частіше використовують цілеспрямовано – як зброю проти мирного населення. Вона наголосила, що тіла жінок фактично перетворили на “поле бою”.

Водночас Мутаваті зауважила, що озвучені дані – лише верхівка айсберга, адже багато потерпілих не звертаються по допомогу через сором і стигматизацію, які супроводжують випадки зґвалтувань, зокрема групових.

Збройне протистояння між армією Судану та воєнізованим угрупованням “Сили швидкого реагування” (RSF) почалось у квітні 2023 року. Відтоді мільйони людей були змушені залишити свої домівки, а окремі регіони, зокрема Дарфур, опинилися в епіцентрі насильства – RSF намагається втримати там свої позиції, тоді як армія просувається в Хартумі.

Раніше незалежна місія ООН з розслідування повідомила про великі масштаби сексуального насильства, включно з випадками зґвалтування дітей. За даними місії, більшість задокументованих випадків скоїли бійці RSF та їхні союзники. У зонах, що контролюються урядовими військами, повідомляти про такі злочини ще складніше.

Представник іншої агенції ООН Мохамед Рефаат, який очолює місію Міжнародної організації з міграції в Судані, розповів, що спілкувався з жінками в Хартумі, які пережили сексуальне насильство просто на очах у своїх поранених чоловіків і дітей. Він зізнався, що вперше в житті бачив жінок, які стикалися з такою жорстокістю.

Тим часом у Лондоні відбувається міжнародна конференція, яку організувала Велика Британія з метою покращити координацію гуманітарної допомоги Судану. Міністр закордонних справ Судану розкритикував присутність на ній представників ОАЕ та Кенії й наголосив, що саме Судан мав би отримати запрошення на такі перемовини.

Нагадаємо, що в Судані понад 100 цивільних, серед яких щонайменше 20 дітей та медична бригада, загинули внаслідок нападів воєнізованих груп на місто Ель-Фашир і два табори для біженців – Замзам та Абу-Шук у західному регіоні країни Дарфур.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter