У США знову заявили, що пандемія ковіду могла трапитися через витік вірусу з лабораторії в Китаї
У Конгресі США спеціальний підкомітет з пандемії коронавірусу завершив своє дворічне розслідування пандемії ковіду та дійшов висновку, що вірус, найімовірніше, виник у лабораторії в китайському місті Ухань.
Про це йдеться у звіті.
Над підготовкою документа працювали члени підкомітету з Республіканської партії. Вони переконують, що викрили, між іншим, корупцію на високому рівні в американській системі охорони здоров’я. Для підготовки звіту провели ґрунтовну роботу, зокрема надіслали сотню листів, зібрали понад три десятки задокументованих інтерв’ю та переглянули більш ніж мільйон сторінок документів.
Щодо вірусу, який спричинив пандемію, то члени підкомітету на підтвердження тези про його походження з лабораторії навели такі аргументи:
- біологічна характеристика вірусу не зустрічається в природі;
- всі випадки COVID-19 походять від одного введення в організм людини, що суперечить попереднім випадкам пандемій;
- наявність в Ухані провідної дослідницької лабораторії, що “має історію проведення досліджень посилення функціональності за неадекватних рівнів біобезпеки”;
- перші випадки захворювання датують ще осінню 2019 року, а серед пацієнтів були дослідники Уханьського інституту вірусології (WIV).
Автори звіту додають, що за всіма науковими критеріями, якби існували докази природного походження пандемії, то їх би вже знайшли. Також вони розкритикували посадовців, які називали теорією змови версію зі штучним походженням вірусу. Такі дії схарактеризували як несправедливе демонізування.
Розкритикували у звіті дії ВООЗ, яка нібито поставила політичні інтереси Комуністичної партії Китаю вище за свою місію з надання допомоги людям. Своєю чергою у ВООЗ досі не дійшли остаточного висновку щодо походження пандемії, але не відкидають жодних версій.
Згадали й про обмеження в США, введені владою, щоб вірус не поширювався. До прикладу, соціальну дистанцію в майже два метри між людьми назвали такою, що не ґрунтується на науці, а тривалі карантини – величезною шкодою не лише економіці, а й психічному та фізичному здоров’ю людей.
Водночас обмеження на подорожі, які запроваджував тодішній президент Дональд Трамп, назвали виправданими. Його критики розцінювали введення заборони як різновид расизму.
Нагадаємо, що серед українців чимало людей вірило в те, що епідемія коронавірусу – це диверсія з боку США або Китаю, а також що вона нібито вигадана для перерозподілу капіталу у світі.