У США батьки школярів звернулися до Верховного суду через дитячі книжки з ЛГБТІК-персонажами

Дата: 21 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

У США батьки з округу Монтгомері, штат Меріленд, подали до Верховного суду через шкільну програму, до якої внесли п’ять дитячих книжок з ЛГБТК-персонажами. Суд розгляне справу у вівторок, 22 квітня.

Про це повідомляє агентство Associated Press.

Фото: Pablo Martinez Monsivais / Associated Press

Батьки виступають проти використання цих книжок з релігійних міркувань і наполягають, що публічні школи не можуть змушувати дітей вивчати матеріали, які суперечать їхнім переконанням. Раніше район дозволяв відмовитися від цих занять, але згодом скасував цю можливість.

Шкільна система округу відмовилася коментувати ситуацію через судовий процес, однак у документах адвокати зазначили: книжки не є частиною сексуального виховання, а лише розповідають про пригоди, нові емоції та спроби героїв бути почутими – як і класичні історії на кшталт “Білосніжки” чи “Пітера Пена”.

Йдеться про такі книжки, призначені для дітей від дитсадка до п’ятого класу:

  • “Принц і лицар” – про принца, який рятує лицаря, після чого вони закохуються один в одного;
  • “Весілля дядька Боббі”, де дівчинка хвилюється, що її дядько, який одружується з чоловіком, менше приділятиме їй уваги;
  • “З любов’ю, Вайолет” – про дівчинку, яка боїться подарувати валентинку іншій дівчинці;
  • “Народжений готовим” – про трансгендерного хлопчика, який розповідає родині про свою гендерну ідентичність;
  • “Союзники перехрестя” – історії дев’яти героїв з різним життєвим досвідом, зокрема гендерно-флюїдної дитини.

На думку адвокатів школи, ці книжки покликані краще відображати різноманіття сімей округу. Їх не використовують для тиску на дітей або змушення змінити релігійні переконання. Водночас відмову від опції дозволити батькам вивести дітей із занять адвокати пояснили тим, що це спричиняло значні труднощі в навчальному процесі.

Проти книжок виступила група батьків Kids First. Її представниця Біллі Могес заявила, що зняла своїх трьох доньок зі шкільного навчання, бо вважає, що матеріали занадто сексуалізовані й збивають дітей з пантелику. Спочатку дівчата навчалися вдома, тепер відвідують християнську приватну школу.

На слуханнях шкільної ради десятки батьків наголошували, що їхня віра вимагає оберігати дітей від тем, які суперечать їхнім переконанням.

Організація PEN America, яка фіксує випадки заборони книжок, вказала у своїй заяві до суду, що вимога батьків – це “цензура під іншим іменем”. За словами радниці програми Freedom to Read Тасслін Магнуссон, у разі задоволення вимоги батьків округ, імовірно, буде змушений повністю прибрати книжки з навчальної програми, адже створення альтернативних уроків для окремих учнів виявиться надто складним. Вона зазначила, що ці історії – звичайні приклади шкільного досвіду дітей і їм цілком доречно бути в навчальній програмі.

Одну з книжок, яка спочатку була в програмі, але потім її вилучили без пояснень – “Моя веселка”, написала депутатка штату Делавер Дешанна Ніл та її донька Трініті. У ній ідеться про трансгендерну дівчинку, яка мріє про довге волосся, і її мама створює для неї перуку з кольорової пряжі.

Ніл зазначила, що вже звикла до думки про те, що книжку знімають з бібліотечних полиць у різних штатах. Вона вважає, що школа має вчити дітей розуміти, як і чому люди відрізняються одне від одного. Вона також хотіла, щоб через цю історію батьки більше слухали своїх дітей, адже вони самі добре знають своє тіло.

Нагадаємо, що в лютому 2025 року міністерство освіти США оголосило про створення порталу “End DEI” (“Геть DEI”), через який громадяни можуть надсилати скарги на ініціативи, пов’язані з різноманіттям, рівністю та інклюзією (DEI) у державних школах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter