У Шанхаї затримали іноземних журналістів під час висвітлення протестів проти локдауну
Поліція Шанхая 27 листопада затримала іноземних журналістів, які висвітлювали протести проти карантину, зокрема кореспондента ВВС Едварда Лоуренса.
Про це пише Комітет захисту журналістів (CPJ).
Згідно з повідомленням, щонайменше четверо поліцейських штовхнули Лоуренса на землю, били його ногами, а потім заарештували. Протримавши кілька годин, чоловіка звільнили. Після цього китайські чиновники заявили, що поліція взяла його під варту “для його ж блага, щоб він не підхопив COVID від натовпу”.
Цього ж дня ввечері поліція Шанхая затримала Міхаеля Пеукера — китайського кореспондента новинної платформи RTS Info швейцарської суспільної телерадіокомпанії Radio Télévision Suisse. Це сталося одразу після закінчення прямої трансляції з місця протесту. Приблизно за годину його відпустили, згідно з повідомленням видання.
Разом з Пеукером затримали його оператора. Також силовики конфіскували їхнє відеообладнання. Журналіст розповів CPJ, що згодом поліцейським зателефонував “їхній бос” і наказав звільнити медійників. Пізніше їм повернули й обладнання.
“Затримання журналіста BBC Едварда Лоуренса та кореспондента RTS Info Майкла Пеукера є лише останніми прикладами небачених зусиль китайської влади придушити роботу преси”, — заявила представниця CPJ у Китаї Айріс Хсу.
Водночас спільнота іноземних кореспондентів Китаю заявила, що журналісти багатьох видань зазнали фізичних переслідувань з боку поліції під час висвітлення протестів у Шанхаї та Пекіні, однак CPJ не зміг негайно перевірити інші випадки, крім описаних.
Нагадаємо, що з п’ятниці, 25 листопада, в містах Китаю спалахнули демонстрації через сувору політику уряду щодо COVID-19. Зокрема, китайських урядовців звинуватили у втручанні в зусилля пожежників під час порятунку жертв пожежі в житловому будинку в столиці регіону Сіньцзян Урумчі.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що за даними некомерційної організації Access Now, 2022 року Китай і Росія стали світовими лідерами із запровадження обмежень в інтернеті.
До таких зусиль уряди обох тоталітарних країн вдаються, щоб завадити організації протестного руху, для чого активісти часто використовують інтернет.