У серпні в українських кінотеатрах вийде документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова

Дата: 03 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

В українських кінотеатрах 31 серпня в прокат вийде документальна стрічка “20 днів у Маріуполі”, створена командою Associated Press. Фільм — режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Про це повідомили на сайті Артхауз трафік, пише Інститут масової інформації (ІМІ).

Стрічка зображує облогу міста від першого дня повномасштабного вторгнення Росії уранці 24 лютого 2022 року.

До створення картини долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали найпрестижнішу в галузі журналістики Пулітцерівську премію.

“Ми приїхали за годину до того, як Путін почав виступати і як почалося повномасштабне вторгнення. Ми ще жартували: “Росіяни починають атакувати десь о четвертій (а була вже третя година)”. Ми думали: “Так, до Третьої світової залишається десь година. Нормально, встигаємо”, – сказав в інтерв’ю ІМІ Чернов.

Медійники залишалися в обложеному місті 20 днів, фіксували російські обстріли, бомбардування пологового будинку та загибель цивільних. Їм вдалося виїхати з міста й зберегти записи, завдяки яким світ дізнався про воєнні злочини росіян у Маріуполі.

Вперше стрічку показали на фестивалі Sundance Film Festival – одному з головних фестивалів незалежного кіно в США, у секції World Cinema Documentary Competition. Стрічка здобула Приз глядацьких симпатій.

Українська прем’єра відбулася на фестивалі Docudays UA. Фільм “20 днів у Маріуполі” став Найкращим фільмом Національного конкурсу та володарем Призу глядацьких симпатій.

Картина отримала нагороди Міжнародного кінофестивалю в Клівленді (США), DocAviv (Ізраїль), Sheffield DocFest (Велика Британія), DocEdge (Нова Зеландія), премій Cinema for Peace (Німеччина) та Royal Television Society (Велика Британія).

Чернов і Малолєтка стали лауреатами міжнародних нагород, зокрема Deutsche Welle Freedom of Speech Award (Німеччина), Knight International Journalism Awards (США), Biagio Agnes Award (Італія), Bayeux Calvados-Normandy Award (Франція), а також двох українських премій: імені Георгія Гонгадзе та “Української правди”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter