У Саакашвілі діагностували симптоми посттравматичного стресового розладу

Дата: 29 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

У колишнього президента Грузії та громадянина України Міхеїла Саакашвілі після 50 днів голодування діагностували симптоми психічного розладу.

Про це повідомляє “Грузія Online”.

Фото: Davit Kachkachishvili / Anadolu Agency

На зміни в психічному стані Саакашвілі раніше звертали увагу його мати та адвокат. 

“Михайло Саакашвілі, якого я бачив в Україні, і Михайло Саакашвілі, якого я бачив сьогодні, – дві різні особи. З огляду на його  стан я не думаю, що він зможе нормально захищати свої права на судових процесах. Голодування залишило на ньому дуже великий відбиток. Йому потрібна серйозна реабілітація. Я не знаю, чи зможуть у цьому шпиталі надати Саакашвілі всю необхідну допомогу”,розповідав захисник колишнього президента Євген Грушовець

Після перевірки в Саакашвілі виявили синдром посттравматичного стресового розладу, який, за словами президентки центру “Емпатія” Маріам Джишкаріані, має зв’язок з фактом тортур у в’язниці та в системі. 

“…Є також неврологічна симптоматика. Ви знаєте, що йдеться про енцефалопатію, яка є результатом голодування. Пацієнту потрібне стаціонарне мультидисциплінарне лікування-реабілітація”, – сказала вона.

Водночас медики вважають, що Саакашвілі може брати участь у запланованому на 29 листопада судовому засіданні. 

“Рішення про судовий процес він ухвалить сам, у нього немає такого психічного розладу, щоб він не зміг з’явитися до суду. Рішення у зв’язку з цим він ухвалює сам”, – запевнила Джишкаріані.

Саакашвілі припинив голодування після переведення до військового шпиталю в Горі. До цього його примусово помістили до тюремної лікарні та опублікували відео, на яких Саакашвілі нібито їсть. Сам він переконував, що приймав добавки за призначенням лікарів. У листах з в’язниці політик звинувачував владу Грузії в закликах до його вбивства. 

Ексочільник Грузії опинився за ґратами на батьківщині 1 жовтня і Грузинські правоохоронці переконують, що він незаконно потрапив до країни через порт Поті, куди прибув з українського порту Чорноморськ на кораблі, завантаженому молочними продуктами.. Там його заочно засудили до трьох та шести років у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та в справі про побиття 2005 року депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Фотографія обкладинки: Sergey Dolzhenko / EPA

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: