У Росії заблокували доступ до сайту ZMINA

Дата: 19 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Роскомнагляд заблокував сайт онлайн-видання ZMINA на території Російської Федерації. 

За даними проєкту “Роскомсвобода”, сайт внесений в реєстр заборонених ресурсів за рішенням генпрокуратури Росії від 27 квітня, перші блокування відбулись цього ж дня.

Співрозмовники ZMINA на території тимчасово окупованого Криму також підтверджують відсутність доступу до сайту.

Редакція видання не отримувала жодних попереджень чи повідомлень від Роскомнагляду з приводу блокування, тож невідомо, через які саме публікації заборонили сайт.

ZMINA публікує статті та новини, пов’язані із дотриманням прав людини, інструкції та поради у правовій сфері, зокрема для мешканців окупованих територій. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну публікації фокусуються також на міжнародних, зокрема воєнних, злочинах, які скоюють російські військові та керівництво РФ.

“У березні ми запустили російськомовний переклад нашого контенту. Адже відомо, що правдиву інформацію про війну, зокрема про колосальну кількість порушень прав людини з боку Росії, не можуть давати ні російські медіа, ні ресурси на окупованих територіях. За два місяці війни кількість відвідувачів нашого сайту з території Росії зросла у понад 4 рази. Здебільшого читали контент зі свідченнями російських полонених та інформацію про те, як знайти загиблих в Україні російських військових”, – говорить головна редакторка сайту Ольга Падірякова.

Вона додає, що про блокування дізналась після того, як почала зменшуватись аудиторія з Росії та окупованих територій.

Як відомо, з початком повномасштабної війни Росія регулярно блокує українські сайти, а також міжнародні медіа, де публікується правда про війну.

Так, з 17 березня блокується український онлайн-журнал “Свої.city”, який розповідає про життя людей на Сході України по обидва боки лінії фронту, про життя переселенців, про українських біженців за кордоном.

З 17 квітня недоступний в Росії  сайт громадської організації “Інститут масової інформації”.

Також цього дня РФ заблокувала на своїй території доступ до 24 сайтів, серед яких сайти правозахисної організації Human Rights Watch, такі українські медіа, як dev.ua, “Апостроф”, “Цензор”, “Громадське радіо”, “Газета.ua”, “Сегодня”, MigNews. 

24 квітня про блокування повідомив найпопулярніший сайт для гри в шахи Chess.com. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Chess.com з’явилися статті, пов’язані з ним. Зокрема, це допис керівників сервісу про засудження війни в Україні, а також інтерв’ю українських шахістів в умовах війни.

У травні Вікіпедія повідомила, що Роскомнагляд вимагає від неї видалити статті англійською мовою про війну в Україні та “рашизм” – “2022 Russian invasion of Ukraine” та “Rashism”.

Блокування після початку повномасштабної війни зазнали також глобальні  соцмережі, такі як Twitter,
Facebook (разом з месенджером), Instagram.

Загалом, за даними проєкту “Роскомсвобода”, станом на 5 травня кількість ресурсів, що потрапили під дію військової цензури, перевищила 3000.

Фото обкладинки: Sergei Savostyanov

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter