У Росії суд знову арештував на 15 діб кримську татарку Леніє Умерову, яка їхала в Крим до свого онкохворого батька

Дата: 27 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Советський райсуд міста Владикавказ знову визнав кримську татарку Леніє Умерову винною у непокорі співробітникам поліції та призначив їй чергові 15 діб адміністративного арешту.

Про це йдеться у рішенні суду, текст якого має Кримська правозахисна група.

Леніє Умерова

Повідомляється, що 26 квітня дівчина нібито “відмовлялася виходити зі спеціального автомобіля, попри вимоги співробітників поліції”. На Леніє Умерову в черговий раз склали протокол за ч. 1 ст. 19.3 КоАП РФ (про “непокору вимогам працівників поліції”), який того ж дня розглянула федеральна суддя Валієва Л. Г.

Сама Леніє та її адвокат пояснювали суду, що жодної непокори не було. При цьому адвокат звертає увагу, що досі офіційно не встановлено особи підсудної, проте вона неодноразово незаконно притягується до адміністративної відповідальності.

Дівчину просто утримують під виглядом цих адміністративних арештів. Це грубі порушення, які, очевидно, мають характер політично вмотивованого переслідування та фальсифікації адміністративних справ. Побоююся, що за допомогою цих адміністративних арештів дівчину за фактом тримають у неволі з метою фабрикації кримінальної справи”, – заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Ольга Скрипник

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) назвало викрадення і протиправне утримання Умерової “черговим кричущим злочином окупаційної влади”. Відомство обурилося викраденням громадянки України та фальсифікацією трьох кримінальних проваджень та вимагає її звільнення. 

Мінреінтеграції звертає увагу, що з початку тимчасової окупації Криму 2014 року російська влада систематично скоює злочини проти кримських татар. Залякування, обшуки, незаконні затримання й арешти, розпалювання ненависті до корінних народів – звичні методи роботи російських спецслужб.
 

Такими діями російська влада порушує статті Конвенції про захист цивільного населення під час війни. Звертаємося до урядів іноземних держав та міжнародних організацій, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи з проханням посилити дипломатичний, санкційний та інші види тиску на РФ задля запобігання новим грубим порушенням прав громадян України, які перебувають на території Росії та на ТОТ, надавати допомогу уряду України в розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в Криму й на інших ТОТ.

Мінреінтеграції
 
Як відомо, Росія понад чотири місяці утримує в заручниках громадянку України, кримську татарку Леніє Умерову. 4 грудня 2022 року 25-річній Леніє Умеровій необхідно було їхати з Києва до окупованого Криму через погіршення стану її батька, який страждає від онкологічного захворювання.

Російські силовики затримали Леніє Умерову після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони. До 16 березня Леніє утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу.

Пригородний райсуд визнав дівчину винною у “порушенні режиму державного кордону” (ч. 1 ст. 18 КоАП РФ) та оштрафував її на 2 тисячі рублів.

Уночі 16 березня Леніє Умерову випустили з центру утримання іноземних громадян. Однак, як пізніше розповіла дівчина, біля воріт на неї чекала машина з 4 чоловіками. Вони схопили її, одягли на голову пакет, привезли до незнайомого району Владикавказа та залишили там. Майже одразу її затримав патруль поліції. За питання про причини затримання на дівчину склали протокол про непокору працівникам поліції. Ленінський райсуд призначив їй адміністративне покарання – 15 діб арешту.

Поки Умерова перебувала в ізоляторі тимчасово тримання (ІТТ), на неї знову склали аналогічний протокол: нібито дівчина відмовилася віддавати свій телефон поліціянтам. 27 березня той самий суд знову призначив їй 15 діб арешту. Леніє перевозять до ІТТ міста Беслан.

9 квітня на дівчину знову складають протокол за непокору поліцейським. 11 квітня Советський суд Владикавказа знову призначив 15 діб арешту.

Як відомо, у квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вона закликає країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

22 квітня заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter