У Росії щонайменше двох незгодних з владою людей карають психіатричним лікуванням, як у СРСР

Дата: 16 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У Росії влада використовує практику примусового поміщення на психіатричне лікування людей, яких обвинувачують у справах, пов’язаних з повномасштабним вторгненням в Україну. Нині відомо вже про щонайменше двох росіян, яких переслідують таким чином. 

ZMINA розповідає, що відомо. 

Вікторія Петрова та Василь Стрижаков

Одна з таких історій стосується 29-річної мешканки Санкт-Петербургу Вікторії Петрової. Російські силовики затримали її на початку травня 2022-го та звинуватили у поширенні “фейків” про російську армію через публікацію на власній сторінці у соцмережі. Петрова мала там усього 250 друзів та пів сотні підписників. 

Спочатку росіянку відправили до СІЗО, але співкамерниця написала на неї донос за нібито “антивоєнну агітацію”, тож суд відправив Петрову до психіатричної лікарні. При цьому законним представником дівчини призначили не її родича, а місцевого посадовця. 

У лікарні Петрову змусили роздягнутись при чоловіках для огляду. Жінка, як кажуть її адвокати, одного разу попросила змінити гігієнічну прокладку, бо мала менструацію. У відповідь на це з Петрової почали знущатись лікарі. 

Окрім цього, дівчині вводять невідомі ліки, від яких вона втрачає можливість говорити. 

Ще одна історія, пов’язана із застосуванням “лікування” для покарання, стосується росіянина Василя Стрижакова – фігуранта справи про нібито замах на пропагандиста Володимира Соловйова. Загалом у провадженні проходять четверо людей, але саме Стрижакова вирішили відправити до психіатричної лікарні. 

Рішення щодо його примусового поміщення до лікарні мають ухвалити невдовзі. 

Російські силовики й раніше застосовували подібні практики, наприклад, переслідуючи в окупованому Криму кримських татар. 

Широко каральну психіатрію застосовувала радянська влада, переслідуючи дисидентів. Постраждалим без потреби кололи аміназин, який призводив до цирозу печінки та втрати пам’яті, а також галоперидол, від якого все тіло зводило судомами.

Нагадаємо, що цього року харків’янин знайшов викрадену росіянами матір у психлікарні у РФ. Жінці вводили галоперидол за відмову від російського паспорта. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter