У Росії продовжили арешт журналістці “Радіо Свобода” Алсу Курмашевій

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У Росії Радянський райсуд Казані продовжив на два місяці арешт журналістці татаро-башкирської служби “Радіо Свобода” Алсу Курмашевій.

Про це повідомив кореспондент RusNews із зали суду.

Джерело: REUTERS

Судове засідання відбувалося в закритому режимі, на ньому були присутні генконсул США Стюарт Вілсон та консульський співробітник Мікаель Дарбінян.

Перед його початком Курмашева поскаржилася на загострення захворювань і заявила, що їй надають лише мінімальну медичну допомогу. Вона сказала, що сподівається на домашній арешт і “розсудливість” судді.

Крім того, вона повідомила про умови утримання в СІЗО: камера 5 квадратних метрів на двох, гарячої води немає, замість унітаза – дірка в підлозі, два ліжка, столу не має.

Нагадаємо, журналістка перебуває в СІЗО із середини жовтня 2023 року. Її звинувачують за двома статтями кримінального кодексу Росії, а саме в тому, що вона не подала документи на внесення самої себе до реєстру “іноагентів”, а також у поширенні так званих фейків про російську армію.

За другою статтею кореспондентку звинувачують у розповсюдженні книги “Ні війні. 40 історій росіян, які виступають проти вторгнення в Україну”, яку редакція “Idel.Реалії” презентувала восени 2022 року.

Курмашева багато років пише про проблеми нацменшин у Татарстані та Башкортостані, а також висвітлює ініціативи на захист та збереження татарської мови та татарської культури.

Медійниця мешкає в Празі, до Росії за сімейними обставинами приїхала 2 червня 2023 року. Силовики одразу затримали її в аеропорту Казані, відібрали паспорти РФ та США й оштрафували за те, що вона не повідомила про подвійне громадянство. 

1 січня 2024 року суд Казані продовжив Курмашевій строк утримання під вартою.

20 лютого 2024 року верховний суд Татарстану залишив її під вартою, зменшивши строк тримання лише на один день.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter